Про це в коментарі "Громадському" заявив колишній заступник голови Адміністрації президента Ростислав Павленко.
Ніхто не перешкоджатиме їм вільно сповідувати свою віру, вільно висловлювати свої погляди, вони матимуть такий самий захист держави, як і інші, і провокації щодо них будуть зупинятися так само рішуче, як і будь-які дії щодо силового протистояння проти автокефалії. Тобто держава не робить різниці між церквами, між вірянами різних церков,
– пояснив екс-заступник голови АП.
Читайте також: Україна ще 26 років тому просила про автокефалію УПЦ: опублікований історичний документ
"Меседж дуже простий: оскільки десятки мільйонів вірян бажають канонічного спілкування і не бачать себе в московській церкві – задача держава – створити незалежну Українську православну церкву. Але ті, хто бажають залишитися у спілкуванні з Москвою, мають таке саме право це робити, і це право так само буде захищене державою", – додав Павленко.
Нагадаємо, предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що після отримання автокефалії для УПЦ частина Московського патріархату, яка не захоче приєднуватися до єдиної помісної православної церкви, має перейменуватись у "Російську православну церкву в Україні".
Що таке автокефалія? Це статус помісної церкви, як самокерованої, незалежної частини Вселенської Православної Церкви, що очолюється патріархом або архієпископом чи митрополитом.
- 7 вер 2018Автокефалія для УПЦ: Вселенський патріархат призначив своїх повірених у Києві