Про це повідомляє грецький сайт "Ортодоксія", уривки з кого у Facebook опублікував експерт Інституту світової політики Ярослав Коцюба.

24 канал повідомляв, що на зустрічі 31 серпня Варфоломій повідомив Кирилу про імплементацію рішення про автокефалію для Української православної церкви.

Читайте також: Томос для української церкви: Варфоломій зробив історичну заяву

Так, згідно з повідомленням, під час діалогу глава РПЦ намагався переконати патріарха Варфоломія у тому, що не варто УЦ надавати автокефалію, оскільки на Майдані відбувся "державний переворот" і тепер, мовляв, нова "незаконна влада" намагається через автокефалію зміцнити свої позиції. При цьому Кирил висловлював переконання, що промосковські сили скинуть українську владу.

"Досить влучно парирував патріарх Варфоломій, коли запитав кремлівських агентів: "Чому ви не можете вільно їздити в Україну? Чи не тому, що у вас немає там підтримки?", – мовиться у статті.

За інформацією видання, Вселенського патріарха дуже дратували заяви митрополита Іларіона Алфєєва ("глави МЗС РПЦ") про те, що нібито "Порошенко підкупив Константинополь". Варфоломій попередив Алфєєва: якщо він не зможе довести ці порожні звинувачення, то на нього чекає "церковне прокляття".

Якщо ви брешете, це вам даремно не пройде", – сказав Константинопольський патріарх. Алфєєв почав виправдовуватися: мовляв, він не говорив, що це Петро Порошенко, а "розкольники", які їздили у Стамбул "не з порожніми руками". Варфоломій попросив Кирила вгамувати Іларіона, який завдав багато шкоди у відносинах між Константинополем і Москвою,
– передається зміст діалогу.

Читайте також: Російська автокефалія – самопроголошена: у Вселенському патріархаті висловилися про Москву

"Але найголовніше, що в цій розмові прозвучало: Україна була і залишається канонічною територією Вселенської Церкви. Тому питання надання автокефалії лежить повністю в компетенції Матері-Церкви. Патріарх Варфоломій прямо повідомив Кирилу, що процес уже запущений і пройшов перший етап узгодження й обговорення", – резюмував Коцюба.

Нагадаємо, 7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. Цю подію в РПЦ назвали "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". А згодом синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.