Про це глава держави розповів 25 вересня у Нью-Йорку, під час зустрічі з українською громадою, передає "Укрінформ".

Читайте також: УПЦ МП не має права "виганяти" екзархів з України: різка відповідь Константинополя

Я ніколи не називав дати Томосу, і не буду її називати. Я сказав, що нам, українцям, треба молитися й боротися за те, щоб Господь нам його послав. Але я твердо переконаний, що ми вже на фінішній прямій,
– зазначив президент.

За його словами, у кожній державі церква має бути відділена.

"Я повністю з цим згоден, особливо коли ця держава – іноземна. Це наше завдання – захистити Україну від тієї іноземної церкви, бо ми – найбільша православна країна Європи", – наголосив Порошенко.

Окрім цього, очільник держави зауважив, що українці чекали цього рішення "не чотири, і не сто, а триста років".

"Українці чекали цього рішення не чотири, і не сто, а триста років. Україна виборола цю допомогу. І камінням у Путіна в горлі стане той Крим, як вони втратили Україну для церкви московського патріархату", – підкреслив Президент України.

Нагадаємо, 7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. Цю подію панічно розкритикували в РПЦ, назвавши відповідний крок "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участьу роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. Пізніше Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що він не змінить своєї позиції щодо підтримки надання автокефалії Українській православній церкві.

Що таке Томос? Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.