Журналісти зняли відео біля Почаївської Лаври на Тернопільщині – на ньому видно низку автобусів та десятки парафіян із пакунками речей. Навіть кореспондентів готові були взяти в дорогу до Києва. Люди кажуть – їдуть, нібито, захищати Києво-Печерську Лавру від радикалів.

Читайте також: "Останніми роками став дуже набожним": російський журналіст розповів про релігійність Путіна

Тим часом, до Почаївської Лаври також скликають парафіян. Митрополит Почаївський Володимир навіть оприлюднив звернення, у якому просить у людей фізичної підтримки.

Волонтер Роман Сініцин повідомив, що курують процес представники так званих "відділів безпеки" церкви Московського патріархату. Люди мають пікетувати будівлі, де оселилися уповноважені Вселенського патріарха Варфоломія, і плануються провокації напередодні рішення про надання українській православній церкві автокефалії.

Велика кількість священиків в УПЦ МП зливають інформацію активістам і в УПЦ КП, куди збираються переходити разом з своїми приходами у разі надання томоса. Але вирішили ще побрикатись, з тітушньою, зброєю і кровопролиттям,
– йдеться у повідомленні волонтера.

Провокацій, кажуть експерти, буде багато. Росія зробить все, щоб склалося враження, ніби українці масово проти надання автокефалії українській православній церкві. На кошти Росії чи проросійських організацій в Україні організовуються спроби моделювати ситуацію, яка жодним чином не відповідає переважним в Україні суспільним настроям. Тож слід всім бути готовими, щоб адекватно і системно відповісти на такі спроби відкритих маніпуляцій.


Волонтер Роман Сініцин

Керує "армією тітушок" так званий "відділ безпеки" церкви, якого офіційно і не існує.

"Є, щоправда, підрозділи, які займаються координацією зусиль щодо так званої "оборони від заходів радикалів". Це не є офіційно зареєстровані чи за якоюсь моделлю організовані структури. Установка на їх функціонування є тільки у тих організаціях української православної церкви, де є свідомі противники отримання томосу", – розповів релігієзнавець Андрій Юраш.


Отець Земляний часто фігурує на російських каналах

Роман Сініцин навіть називає прізвища тих, хто очолює такі підрозділи – це представники УПЦ, які часто з'являються на російських каналах. Ось, наприклад, священик з Острогу Віктор Земляний. В сюжеті телеканалу "Россия 24" журналісти розповідають про націонал-фашистів, "бендерівців", які захоплюють церкву. А стережуть храм від "жахливих укрів" три дівчинки і бабуся. І всьому цьому підтакує отець Віктор.


Вигаданий скандал про напади "Правого сектора" на церкву на Франківщині

Московські агенти вже повним ходом поширюють брехню серед вірян України. Цього тижня рупори кремля говорили про те, що на Івано-Франківщині радикали захопили церкву. Дивно, що відео захоплення немає на жодному ресурсі, а неправдиву інформацію поширюють лише російські та проросійські ЗМІ. Поліція Франківщини одразу спростувала цю інформацію.

Читайте також: Згадавши Леніна, в УПЦ МП заявили, що Українська церква вже має томос

Провокації та пікети прихильники проросійської церкви планують вже з першого жовтня – каже Роман Сініцин. Людей зводять і з Рівненщини, і з Житомирщини, Сумщини та Волині.