Вони зараз перебувають в Україні, щоб продовжити процес надання автокефалії.

Читайте також: Хто та чому подав на Порошенка до суду через Томос: у справі засвітилося оточення Януковича

Екзархи запевнили, що Вселенський патріарх Варфоломій вже прийняв рішення і Томос в Україні буде.

Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли з священиками. Також вони подякували, що Україна звернулася до Вселенського патріархату, щоб отримати Томос.

Вже за тиждень в Константинополі повинен відбутися священний сенод, який, ймовірно, розгляне питання автокефалії української церкви.

Нагадаємо, призначення Костантинополем екзархів у Києві у РПЦ панічно розкритикували, назвавши відповідний крок "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.

Згодом сталов відомо, що Предстоятель Української православної церкви московського патріархату Онуфрій відмовився від зустрічі у Києві з екзархами Константинопольської церкви. Також в УПЦ МП виступили з вимогою, аби константинопольські повірені покинули "канонічну територію" їхньої церкви.

Хто такі екзархи?
Екзарх – це титул церковних служителів і світських чиновників у пізній Римській імперії. Титул досі вживається у Східній православній церкви. Екзархом є архієрей, який керує великою церковною областю – екзархатом. Екзархат зазвичай є за межами країни, в якій розташований патріархат.

Що таке автокефалія?Це статус помісної церкви, як самокерованої, незалежної частини Вселенської Православної Церкви, що очолюється патріархом або архієпископом чи митрополитом.