Раніше 24 канал повідомляв, що на Президента України Петра Порошенка подали до суду через його звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу Україні. Зазначалося, що позивач просить суд встановити відсутність повноважень у голови держави втручатися у діяльність церкви та релігійних організацій.

Читайте також: На Порошенка подали до суду через Томос: у Президента різко відреагували

До слова, учасником судового процесу проти гаранта виступила громадська організація під назвою "Неурядова організація Верховенство права".

Як з’ясували журналісти видання "Українська правда", ця організація є пов’язаною з представниками колишньої влади та оточенням президента-втікача Віктора Януковича.

Так, її директор Олексій Стародубов входить до "Об’єднання бізнес-інкубаторів" разом із родиною колишнього прем’єра Криму та близького соратника Януковича Василя Джарти.

"Ще півроку тому Стародубов мав спільний бізнес із зятем Джарти, колишнім нардепом-"регіоналом" Валерієм Омельченком, а до Революції Гідності був його помічником. Водночас покійний Василь Джарти був кумом дружини екс-президента, працював в уряді Януковича, а у 2006 році очолював виборчий штаб "Партії регіонів". А у часи, коли Джарти очолював кримський уряд, Стародубов керував "Агентством регіонального розвитку", створеним за сприяння кримського прем’єра", – пишуть представники видання.

За їхньою інформацією, сьогодні Стародубов є керівником осередку партії "Єдина країна" в Києві, щоправда він переконує, що давно не має до неї стосунку.Також відомо, що у 2014 цю політсилу очолювала екс-"регіоналка", а зараз – Вартан Юмукян, який був радником голови Луганської облради.

Додамо, що сам очільник "НУО Верховенство права" стверджує, що у рішенні судитись з Порошенком "не існує питань політики".

Для мене, як прибічника європейської моделі управління державою, церква та держава мають бути відокремленими одна від одної. В нашому випадку, мовиться про юридичну можливість звернення президента України до Вселенського Патріарха. Ми, зі свого боку, проаналізували точки зору фахових правників щодо прохання Порошенка надати Томос. Відтак, можемо констатувати, що світська невизначеність щодо юридичної можливості звернення президента може створити додаткові умови для поглиблення поляризації українського суспільств. Це може призвести й вже не до зовнішнього, а до внутрішнього конфлікту,
– підкреслив Стародубов.

До слова, Віктор Янукович був єдиним президентом, який не просив у Вселенського патріарха про надання автокефалії для Української православної церкви.