Про це повідомляє грецьке церковне видання Orthodoxia.Info, яке опублікувало витяги з переговорів між Вселенським патріархом Варфоломієм та главою РПЦ Кирилом на зустрічі 31 серпня в Туреччині.

Читайте також: Томос для української церкви: Варфоломій зробив історичну заяву

Як зазначає видання, у витягах видно повну розбіжність між Варфоломієм і Кирилом щодо автокефалії Української церкви.

"Українці не відчувають себе комфортно під владою Росії та бажають бути абсолютно вільними на релігійному і політичному рівнях, а тому попросили Церкву-Матір допомогти їм. Церква-Матір вважає їхній запит законним і дотримуватиметься тієї політики, яка була визначена на останній сесії Священного Синоду", – заявив Вселенський патріарх.

Він зауважив, що зараз влада України одноголосно просить про надання автокефалії.

Окрім колишнього президента Януковича, якого я зустрів 10 років тому, всі інші просили Вселенський Патріархат про надання автокефалії. В останні роки не тільки президент Порошенко але і парламент країни прийняли відповідні рішення,
– зазначив Варфоломій.

За словами Вселенського патріарха, надання автокефалії Українській православній церкві – це право Церкви-Матері. Після цього Варфоломій нагадав Кирилові, що він сам, а також митрополит Іларіон не можуть відвідати Україну і що священнослужителі не згадують його під час святого богослужіння.

"Хіба ви вважаєте що це не є проблемою? Чи це не є переконливим доказом того, що вас не зустрічають доброзичливо?", – запитав він у глави РПЦ.

Нагадаємо, 7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. Цю подію в РПЦ назвали "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". А згодом синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.