Відповідну заяву опублікував інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на antiochpatriarchate.org.

Читайте також: Вселенський патріарх Варфоломій може приїхати в Україну

Антіохійська церква висловила занепокоєння розвитком ситуації в Україні і наголосила на необхідності збереження єдності православ’я.

Православна Антіохійська церква просить Його Святість Вселенського патріарха, щоб він скликав термінове зібрання предстоятелів помісних церков для обговорення змін, що відбуваються в православному світі, видачі автокефалій новим церквам і для вироблення спільних рішень, перш ніж приймати фінальну резолюцію з цього питання,
– йдеться в тексті заяви.

Антіохійська церква не вважає, що утвердження нової церкви в межах канонічних кордонів існуючих патріархатів або автокефальних церков є методом для вирішення конфліктів.

"Антіохійська церква попереджає про небезпеку вступу Православної церкви в міжнародну політичну боротьбу і про шкоду підходу до Православної церкви на політичній, расовій або національній основі", – мовиться у рішенні синоду.

Також Ієрархи Антіохійської православної церкви наголосили, що отримання Автокефалії для Церкви "має відбуватися згідно з православною еклезіологією і з принципами консенсусу, досягнутими раніше усіма церквами". Це передбачає "узгодження з Церквою-Матір’ю" або згоду всіх православних церков.

Вони наполягають, що "спільними зусиллями" необідно досягнути загальної згоди у цих питаннях для захисту єдності у православному світі.

Нагадаємо, призначення Костантинополем екзархів у Києві у РПЦ панічно розкритикували, назвавши відповідний крок "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.

Згодом сталов відомо, що Предстоятель Української православної церкви московського патріархату Онуфрій відмовився від зустрічі у Києві з екзархами Константинопольської церкви. Також в УПЦ МП виступили з вимогою, аби константинопольські повірені покинули "канонічну територію" їхньої церкви.

Що таке Антіохійська православна церква?Це автокефальна православна церква грецького обряду, що є частиною давнього Антіохійського патріархату. Внаслідок історичних подій він розколовся на низку різних патріархатів. Одна з найдавніших християнських церков східного обряду.
За офіційними даними в Грецькому Антіохійському Патріархаті діють близько 780 церков і каплиць, в яких служать близько 860 священиків і дияконів. З них 560 — за межами Азії. Загальна кількість віруючих становить близько 750 тисяч осіб.

Що таке Томос?Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.