Про це під час зустрічі з головою Верховної Ради Андрієм Парубієм, заявив екзарх Константинополя, єпископ Едмонтонський Іларіон, повідомляє "РБК-Україна".

24 канал повідомляв, що на цій же зустрічі Парубій запросив Вселенського патріарха Варфоломія в Україну.

Читайте також: Автокефалія для України: церква ще однієї країни виступила проти

Ми сподіваємося на тісну співпрацю з Верховною Радою. Я думаю, що його Святість, як обставини складуться, відвідає Україну, і також буде присутній тут, в цій Верховній Раді, яка ухвалила це історичне рішення (звернення з проханням про автокефалію),
– сказав єпископ Іларіон.

Екзарх додав, що в межах процесу надання автокефалії українській церкві вже пройшли зустрічі з представниками влади та релігійних організацій, зокрема, з представниками Всеукраїнської ради церков.

Нагадаємо, 7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. Цю подію в РПЦ назвали "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". А згодом синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.

Що таке автокефалія? Це статус помісної церкви, як самокерованої, незалежної частини Вселенської Православної Церкви, що очолюється патріархом або архієпископом чи митрополитом.