Про це повідомляє російське інформаційне агенство ТАСС.
Читайте також: У РПЦ подякували Лукашенку за "чудові" взаємини влади і церкви
Також Лукашенко назвав автокефалію УПЦ незбезпечною.
Розкол – це завжди погано, це погані наслідки, це найнебезпечніше. Ми дуже болісно ставимося до того, що відбувається у православ'ї,
– сказав він.
За словами Лукашенка світ змінився не в кращу сторону і заручниками цього стає населення всієї планети.
"Я хочу побажати вам мудрості і терпіння, всім ієрархам нашої церкви. Ми як парафіяни будемо намагатися підтримувати єднання всіх процесів, щоб зберегти мир на землі, аж надто близько ми підійшли до небезпечної межі", – сказав президент Білорусі.
24 канал писав, що у Мінську 15 жовтня відбудеться засідання синоду Російської православної церкви. За його підсумками буде ухвалено рішення щодо відповіді Константинополю на його дії з українського питання – у РПЦ обіцяють жорсткі кроки. Російська сторона переконує, що УПЦ МП є єдиною канонічно визнаною та продовжить своє служіння навіть після створення Єдиної помісної церкви в Україні.
Нагадаємо, раніше митрополит РПЦ Іларіон заявляв, що рішення Синоду щодо українського питання будуть такими, як "цього вимагають церковні закони".
Як розгортаються взаємини між РПЦ і Константинополем через надання Томосу Україні?7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. Цю подію панічно розкритикували в РПЦ, назвавши відповідний крок "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.
11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. У РПЦ досить очікувано на це відреагували. За словами представників російської церкви, це є "легалізацією розколу" та матиме "сумні наслідки".
Також представники Російської православної церкви неодноразово лякали, що надання Томосу Україні супроводжуватиметься кровопролиттям і насильницьким відбиранням їхніх храмів.
За словами очільника УПЦ КП Філарета, Єдину помісну церкву в Україні буде створено до кінця 2018 року, а ті церкви, які не долучаться до неї, повинні будуть називатися "Російська православна церква в Україні".
Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео