Про це повідомляє "Інтерфакс".

Читайте також: Томос для України: якою мовою відбуватимуться богослужіння Єдиної помісної церкви

Митрополит РПЦ Іларіон звинувачує Константинополь у "легітимізації розколу".

Константинопольський патріарх визнав лідерів розколу, легітимізувавши тим самим розкол, який існував понад чверть століття, і, отже, зробив для нас вже неможливим перебувати в єдності з Константинопольським патріархатом,
– заявив він у ефірі одного із російських телеканалів.

Митрополит заявляє, що у РПЦ будуть змушені "вжити якихось заходів".

"Ми, звичайно, їх (заходи – 24 канал) будемо обговорювати на Синоді, я не хотів би вирішувати наперед рішення Синоду, але ми вже призупинили молитовне спілкування та поминання Константинопольського патріарха", – додав він.

Він також зазначив, що рішення Синоду будуть такими, як "цього вимагають церковні закони". Засідання має відбутися 15 жовтня у Мінську.

Україна стала на крок ближче до отримання Томосу: дивіться відео

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення, Томос про автокефалію буде наданий Українській православній церкві. Для отримання Томосу треба зробити ще деякі кроки.

На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнання їх канонічними.

Як пояснив сам Філарет, це дає можливість УПЦ КП об’єднатись з архієреями московського патріархату та з автокефальною церквою (УАПЦ), щоб створити в Україні єдину православну церкву.

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.

Пізніше у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.

Що таке Томос?Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.