Таку заяву зробив патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет під час поїздки до Тернопільської області, передає 5 канал.
Читайте також: У Київському патріархаті назвали місце, в якому може пройти Всеукраїнський об'єднавчий собор
За його словами, мова богослужінь буде українською, щоправда в окремих випадках священнослужителі можуть використовувати й інші мови.
"Богослужбова мова принципово повинна бути українською. І проповідь українська. Але ми будемо допускати й церковнослов'янську мову, і проповідь російською мовою", – наголосив священнослужитель.
Також Філарет заявив, що не буде жодних утисків щодо богослужбової мови.
Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві.
На засіданні Синоду також було ухвалено рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнання їх канонічними.
Як пояснив сам Філарет, це дає можливість УПЦ КП об’єднатись з архієреями московського патріархату та з автокефальною церквою (УАПЦ), щоб створити в Україні єдину православну церкву.
Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні? 9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.
Після надання Україні Томосу у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. На думку релігійних експертів, цей Собор може відбутися вже до кінця 2018 року.
Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.