Про це заявив єпископ Макаріос Христопольський, помічник Вселенського патріарха Варфоломія, постійний професор Патріаршої академії Криту в інтерв'ю "Укрінформ".

Читайте також: Розкольник православ’я: що буде з РПЦ після від’єднання від Вселенського патріархату?

"Я не хочу судити рішення церков або заяви їхніх предстоятелів. Я не згоден з тим, що відбувається, з тим, що деякі здійснюють особисті нападки навіть щодо Вселенського патріарха. Мені не подобається ця тактика, і нам, як ієрархам православної церкви, це не робить честі. Коли ми хочемо щось сказати, потрібно правильно застосовувати наші церковні та канонічні постулати. Духовенство і народ все розуміють і судять", – заявив він.

Окрім того, священослужитель зауважив, що рішення Російської православної церкви йому не до душі.

Думаю, цим рішенням незадоволені всі. Але, якщо вони вирішили чинити так, я поважаю їхнє рішення. Підношу мої молитви і сподіваюся на те, що проблеми пізніше будуть подолані і відновиться євхаристійне спілкування в Ісусі Христі,
– додав єпископ.

Нагадаємо, 15 жовтня Російська православна церква оголосила про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольською церквою. До такого кроку РПЦ вдалась після засідання Вселенського патріархату 11 жовтня у Стамбулі, на якому було ухвалене рішення щодо надання автокефалії Єдиній помісній церкві в Україні, яка має бути створена в недалекому майбутньому.

В офіційній заяві на сайті РПЦ йдеться, що відповідне рішення було ухвалене "у зв'язку з посяганням Константинопольського Патріархату на канонічну територію Російської Православної Церкви". За молитви в "заборонених" храмах Константинопольського патріархату священнослужителям РПЦ пригрозили покаранням, а віряни будуть змушені визнати "гріх" на сповіді.

В УПЦ КП ухвалене Синодом у Мінську рішення назвали повторення політики Кремля з "самоізоляції".

Що таке євхаристійне спілкування?Євхаристійне спілкування означає канонічну єдність церков і можливість для їхніх вірян безперешкодно брати участь у церковних таїнствах в іншій церкві.