Про це Президент України заявив під час зустрічі з екзархами Вселенського патріархату в Україні вранці 16 жовтня.

Читайте також: У РПЦ розказали, як каратимуть за молитви у храмах Константинопольської патріархії

"Я впевнений, що така реакція духовної і світської російської влади лише повністю підтверджує, що ми з вами на правильному шляху", – зазначив Порошенко.

За його словами, таким чином РПЦ, як і сама Росія протиставила себе світові.

Так само, як і Росія зараз протиставила себе всьому світові в питанні російської агресії на Сході нашої держави, незаконної анексії Криму, позиції щодо Абхазії та Осетії, так само зараз, на жаль, і російська церква поставила себе на шлях самоізоляції та конфлікту зі світовим православ’ям,
– зауважив український президент.

Закриття храмів для вірян він називає "точно невдячною та неправильною справою", яку намагається запропонувати РПЦ.

Порошенко також відреагував на присутність на синоді РПЦ у Мінську представників Української православної церкви Московського патріархату.

"Може, я не маю цього казати, але я був дуже розчарований голосуванням двох українських представників – впевнений, що ми маємо шукати мир", – наголосив президент.

Дивіться відео зустрічі Петра Порошенка з екзархами Вселенського патріархату у Києві 16 жовтня:

15 жовтня Російська православна церква оголосила про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольською церквою. До такого кроку РПЦ вдалась після засідання Вселенського патріархату 11 жовтня у Стамбулі, на якому було ухвалене рішення щодо надання автокефалії Єдиній помісній церкві в Україні, яка має бути створена в недалекому майбутньому.

В офіційній заяві на сайті РПЦ йдеться, що відповідне рішення було ухвалене "у зв'язку з посяганням Константинопольського Патріархату на канонічну територію Російської Православної Церкви". За молитви в "заборонених" храмах Константинопольського патріархату священнослужителям РПЦ пригрозили покаранням, а віряни будуть змушені визнати "гріх" на сповіді.

В УПЦ КП ухвалене Синодом у Мінську рішення назвали повторення політики Кремля з "самоізоляції".

Що таке євхаристійне спілкування?Євхаристійне спілкування означає канонічну єдність церков і можливість для їхніх вірян безперешкодно брати участь у церковних таїнствах в іншій церкві.