Про це повідомила служба "Интерфакс" з посиланням на секретаря відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату протоієрея Ігоря Якимчука.

Читайте також: Нова агресія Кремля в Україні: на які кроки може піти Путін після отримання Україною Томосу

Якимчук пояснив, що у випадку Туреччини йдеться про всі чинні храми Стамбула та про єдиний чинний храм у традиційній зоні відпочинку російських туристів – в Анталії. Крім того, під заборону підпадає низка церков у Греції – на Криті та на островах Додеканеса, розташованих в південно-східній частині Егейського моря, найбільший з яких – Родос.

Також він підтвердив, що заборона буде поширюватися і на церкви Афона.

"Звичайно, є ще Афон, який також в юрисдикції Константинополя, але відпочивати туди не їздять", – додав він.

Якщо віряни не будуть слідувати рішенням Синоду, їм належить покаятися про це на сповіді, попередив Якимчук.

За відмову слідувати забороні для духовенства передбачені покарання, а для вірян – покаяння на сповіді у непослуху церкві,
– сказав він.

Нагадаємо, що на Священному синоді, який відбувся у білоруському Мінську, Російська православна церква ухвалила рішення про повне припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом.

У Київському патріархаті уже відреагували на розрив взаємин РПЦ із Константинополем. Як наголошує українська сторона, саме предстоятель російської церкви патріарх Кирил особисто є архітектором розділення Української церкви. Натомість у Московському патріархаті переконують, що Константинополь, ухвалюючи рішення щодо Томосу Україні, розумів наслідки своїх дій і свідомо на це йшов. Також священнослужителі зауважили, що такий розрив триватиме, поки вищезазначені рішення не буде скасовано.