Про це заявив голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків МП митрополит Волоколамський Іларіон, пише один із пропагандистських ресурсів.
Читайте також: РПЦ поскаржилася Папі Римському на Константинополь
Так, у РПЦ свої заяви звично пояснюють "церковними законами".
Тим фактом, що Константинопольський патріарх визнав розкольників, він сам приєднався до розколу. Так діють церковні канони. Відповідно, для нас зараз Константинопольський патріарх є розкольником,
– сказав Іларіон.
Він наголосив, що Вселенський патріарх Варфоломій тепер увійде в історію нібито як людина, "яка розколола православні церкви".
"Легітимізація розколу, яка відбулася зараз в Україні — це тяжкий канонічний злочин, за який патріарх Варфоломій буде відповідати перед богом на страшному суді. Але мені здається, що йому доведеться тримати відповідь ще на землі", – сказав Іларіон.
Раніше 24 канал писав, що Константинопольський патріархат не припинятиме євхаристійного спілкування з Російською православною церквою, незважаючи на її рішення про повний розрив взаємин.
Екзархат Константинополя закликав усіх священиків, дияконів, ченців, черниць та вірних російського екзархату в Західній Європі молитися за єдність Церкви.
Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнання їх канонічними.
Після цього Російська православна церква у Мінську зібрала Синод, за підсумками якого оголосила про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольською церквою.
Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви. Пізніше у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.
Що таке припинення євхаристійного спілкування?Це рішення означає, що віряни РПЦ не можуть причащатися в храмах Константинопольського патріархату, а священики та ієрархи не зможуть здійснювати спільних богослужінь. Такий крок є найвищою мірою інституційних церковних санкцій.
Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео