У МОЗ пояснили, як тяжкохворі внутрішні переселенці можуть отримати ліки і медичну допомогу

22 березня 2022, 09:39
Читать новость на русском

Джерело:

Ukraine Media Centre Kyiv

В умовах повномасштабної війни тяжкохворим українцям стало у рази складніше отримувати життєво необхідну медичну допомогу та медикаменти. Особливо складна ситуація на тимчасово окупованих територіях.

В Україні працюють заклади, які приймають тяжкохворих, які потребують медичної допомоги з територій, де ведуться активні бойові дії. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко під час брифінгу.

Головне Росія напала на Україну: хронологія основних подій 4 тижня війни

Як тяжкохворим отримувати необхідну допомогу та медикаменти в нинішніх умовах

Для лікування пацієнтів за кордоном МОЗ веде постійні перемовини з іноземними партнерами. Наразі сформовано 6 конвоїв, а понад 300 онкохворих дітей вже були відправлені на лікування.

Люди, які вимушено переїхали з різних регіонів України, можуть користуватись програмою "Доступні ліки" у мережі аптек, які її підтримують. Все, що людина отримувала по рецепту, так само можна отримати безкоштовно або за невелику доплату у будь-якому місті держави,
– пояснив Ляшко.

Разом з тим на всі інсулінові препарати, за словами міністра, доплату було скасовано. Медична допомога такій категорії населення повинна надаватися безкоштовно, запевнив посадовець.

Зверніть увагу Окупанти обстріляли 135 лікарень, 9 зруйнували вщент, беруть медиків у заручники, – Ляшко

Робота медиків

Міністр охорони здоров'я також розповів, що заклади охорони здоров'я продовжують отримувати кошти у межах програми медичних гарантій, працюють окремі пакети. 21 березня уряд підтримав пакет кадрового потенціалу, що дозволить перенаправити кошти до тих закладів охорони здоров'я, де не вистачило коштів на оплату заробітних плат.

МОЗ продовжує поставки машин для екстреної медичної допомоги, уже понад 100 таких машин передбачено на потреби цих бригад. Наразі вже близько 10 тисяч аптек відновили свою роботу, а до кінця тижня мають запрацювати 12 тисяч. Заводи також працюють,
– додав Ляшко.

До слова, міністр охорони здоров'я закликав міжнародні організації відкрити постійні гуманітарні коридори, які допоможуть постачати на тимчасово окуповані території життєво необхідні ліки.

Вас може зацікавити – Як Німеччина допомагає Україні і чому не робить більше: дивіться відео