У МОЗ розповіли, як працюватиме транспорт в червоних зонах карантину
Джерело:
"РБК-Україна"У разі запровадження в регіоні червоної зони карантину, громадський транспорт можуть і не зупиняти. Рішення про це схвалюватимуть регіональні комісії ТЕБ та НС.
Скасування руху транспорту – неефективний засіб протидії COVID-19
Наразі в Україні не розглядають обмеження руху транспорту чи його повне скасування. Про це в інтерв'ю заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін.
Читайте також Україна "пожовтіла": як різні міста адаптувались до нових карантинних обмежень
Під час минулих локдаунів деякі обласні державні адміністрації та комісії пробували впроваджувати такі заходи – вони не показують свою ефективність. Наприклад, якщо обмежується саме кількість одиниць транспорту, це призводить до надмірного скупчення людей в межах одного автобуса, тролейбуса, трамвая,
– наголосив Кузін.
Повне скасування також неможливе, тому що від цього залежать робота об'єктів критичної інфраструктури.
Кузін радить замість повного закриття транспорту запровадити жорсткіші профілактичні вимоги: "Контроль за використанням масок, дезінфекція самого транспорту, провітрювання та відсутність скупчення як на місцях очікування, так і в самому транспорті".
Завдяки таким заходам можна забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів.
Зверніть увагу! За добу 26 вересня коронавірус в Україні підхопили 3 007 людей. Від ускладнень недуги померли 94 пацієнти. Натомість видужали – 952 людини. Щеплення проти COVID-19 зробили 37 153 особам.Що відомо про карантин в Україні
- Наразі майже всі регіони України перебувають у жовтій зоні карантину. Лише на Дніпропетровщині посилили обмеження та запровадили помаранчеву зону.
- Місцева влада Києва анонсувала запровадження електронних перепусток для транспорту у разі локдауна.
- Станом на 27 вересня, 5 регіони України не відповідають жовтій зоні. Мовиться про Дніпропетровську, Донецьку, Тернопільську, Черкаську та Кіровоградську області. Там зріс показник рівня госпіталізації хворих.