Черга сягала понад 45 кілометрів, – Найєм описав катастрофічну ситуацію на польському кордоні

3 вересня 2022, 19:53
Читать новость на русском

Джерело:

Мустафа Найєм

Мустафа Найєм заявив, що ситуація на українсько-польському кордоні стає критичною і може перерости у катастрофу. Зокрема, водії вантажівок змушені жити на кордоні тиждень чи довше.

Відповідну інформацію заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм повідомив 3 вересня. Він також розповів, що це відбувається через низьку ефективність роботи польських служб.

Читайте також Виїзд підприємців за кордон під час війни: постанову досі не передали прем'єру

Найєм заявив, що ситуація на польсько-українському кордоні стає критичною 

Найєм повідомив, що цього тижня був побитий історичний рекорд: черга з вантажних автівок до пункту пропуску Ягодин на польському кордоні перетнула межу у 45 кілометрів.

За словами посадовця, в чергах стаються бійки, перевізники погрожують блокуванням траси. Хоч наші служби готові перевіряти більше вантажівок щодня, однак потік з тисячі автівок упирається в корок на польському боці.

Головна причина цих черг усім відома – це низька ефективність роботи польських служб, які проводять фітосанітарний та ветеринарний контроль. Про це знають не лише перевізники, а й представники тих самих контролюючих органів обох країн. Але чомусь говорять про це пошепки, щоб нікого не образити,
– повідомив Найєм.

Він також додав, що, не визнаючи проблему, ми її тільки погіршуємо. У підтвердження цього Найєм повідомив, що з початку повномасштабного вторгнення росії фітосанітарний і ветеринарний контроль на польському кордоні уповільнився в декілька разів.

Як приклад він навів дані з пункту пропуску "Дорогуськ": 

  • у докризовий період польські фітосанітарні та ветеринарні служби приймали близько 80 вантажівок на добу;
  • натомість показники того самого пункту пропуску за п'ять днів цього тижня значно нижчі: 28 серпня – 12 транспортних засобів, 29 серпня – 20, 30 серпня – 25, 31 серпня – 19;
  • по інших пунктах пропуску ситуація аналогічна.

Мустафа Найєм пояснив, що рішення дуже просте – збільшити на польській стороні кількість працівників фітосанітарних та ветеринарних служб.

Просто потрібно більше людей, що проводять контроль з польського боку. Це не важко і очевидно,
– сказав заступник міністра.

Ба більше, він додав, що з української сторони черги на експорт сягають від 10 до 45 кілометрів, то з польського боку 5 кілометрів – максимум.

Зверніть увагу!  Для українців змінилися правила перетину українсько-польського кордону на авто. Зокрема, з 1 вересня по 30 листопада 2022 року великі та малогабаритні вантажні автомобілі переїжджатимуть кордон через різні точки перетину. 

Дивіться також – Україна та Польща домовилися спростити контроль на кордоні: відео