Треба думати про запасний план: чого може очікувати Україна від Мюнхенської конференції
Вже в лютому відбудеться Мюнхенська безпекова конференція. Україна там обговорюватиме три важливі питання.
Про це 24 Каналу розповів політолог Ігор Рейтерович, зауваживши, що Мюнхенська безпекова конференція та участь там України – це дуже важлива для нас історія. Володимир Зеленський, найімовірніше, працюватиме там над трьома напрямками.
До теми Ми входимо в довгу, затяжну війну, – Пристайко спрогнозував результати Мюнхенської конференції
Чого очікувати від Мюнхенської конференції
Як наголосив Рейтерович, очевидно, що Володимир Зеленський зустрінеться з лідерами країн-союзників. Можна очікувати, що тоді ж оголосять про підписання чергових безпекових зобов'язань з Німеччиною та Францією. Принаймні це був би дуже символічний та правильний крок якраз до других роковин з початку повномасштабної війни.
Крім того, Зеленський обговорюватиме з політиками поточні важливі питання. Адже в багатьох країнах саме політики ухвалюють фінальні військові рішення. До прикладу, як з крилатими ракетами Taurus. Фінальне рішення про передачу може ухвалити лише канцлер Олаф Шольц.
Третій момент. З лідерами інших країн можуть почати домовлятися про додаткову фінансову допомогу, яка буде поза тим, що виділяє ЄС. Невідомо, як буде розв'язана ситуація зі США. Тому потрібно думати про запасний план, який допоможе мінімізувати негативні наслідки. Також зможемо там нагадати з трибуни, що поки що Росія воює винятково з Україною. Але війна може дійти і до Європи,
– сказав Рейтерович.
Мюнхенська безпекова конференція: коротко
- Відомо, що Мюнхенська безпекова конференція відбудеться з 16 по 18 лютого. Україна братиме у ній участь.
- За даними ЗМІ, Україна може укласти угоду про безпекові зобов'язання з Німеччиною. Це може статися якраз на Мюнхенській безпековій конференції.
- Ця угода буде однією з серій двосторонніх домовленостей, які Україна укладає із міжнародними партнерами. Попередню таку підписали із Великою Британією у січні.