Про це 24 Каналу розповів ексміністр закордонних справ України Вадим Пристайко, зауваживши, що Мюнхенська безпекова конференція вже давно перетворилася у форум, який закладає тренди у глобальній безпеці на рік або навіть на роки.
Читайте також На зустрічі у "Рамштайні" заслухають доповідь щодо постачання F-16 Україні
Роль цієї конференції досі залишається важливою. Але останнім часом вона все більш зсувається в бік проведення двосторонніх закритих заходів. Цей майданчик допомагає усім делегаціям зустрітися та обговорити нагальні питання.
Чого очікувати від цьогорічної Мюнхенської конференції
Як наголосив Пристайко, у 2007 році Владімір Путін зробив нахабну промову, де критикував так званий "однополярний світ". Вже зараз більшість оглядачів вважають, що потрібно було серйозно сприйняти його слова – і готуватися до російської агресії.
Якби ми серйозніше ставилися до цього, то зараз не перебували б у такій ситуації. Адже почали б готуватися до цієї війни багато-багато років тому. Зараз ми бачимо, що Путін, судячи з нещодавнього його інтерв'ю, не відмовляється від своїх планів,
– сказав Пристайко.
Міжнародним партнерам потрібно усвідомити, що ми поступово входимо у затяжну війну. І зараз важливо знайти відповідь на питання – як Україні вижити у таких умовах. Найімовірніше, про це й буде розмова на Мюнхенській безпековій конференції.
Безперечно, Україна просуватиме свій порядок денний на форуму. Зараз надзвичайно важливо домовитися про подальше постачання зброї.
Ми входимо у довгу та затяжну війну. Яким чином будемо виживати у цій війні? Про це буде розмова. На одній з Мюнхенських конференцій Україну фактично визнали кандидатом на членство в НАТО. У них це називається "країна-аспірант". Це ті кроки, які потрібні Україні. Я впевнений, що цього разу нам вийде просунути наш порядок денний на різних напрямках. Але зараз нас найбільше цікавить фізичне виживання та насамперед отримання зброї,
– підкреслив Пристайко.
Мюнхенська безпекова конференція: коротко
- Цього року Мюнхенська безпекова конференція відбудеться з 16 по 18 лютого. Відомо, що там Україна представить своє бачення, яким буде 2024 рік.
- Також, за даними ЗМІ, Україна може найближчим часом укласти договір із Німеччиною про гарантії безпеки. Це якраз може статися на Мюнхенській безпековій конференції.
- Безпекова угода з Німеччиною буде частиною серії двосторонніх домовленостей між Україною та західними державами, доки Київ не вступить в НАТО. Попередню таку угоду підписали з Великою Британією у січні 2024 року.