МЗС України оприлюднило позицію щодо гучних заяв очільника МЗС Угорщини
У МЗС України вважають, що заява Міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійярто щодо перегляду Угоди про асоціацію між Україною та ЄС "вимагає зваженого підходу". Наразі українські дипломати є готовими до діалогу на всіх рівнях та готові обговорити з угорською стороною всі питання.
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що новий український закон про освіту суттєво порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, відтак він має намір ініціювати перегляд цього документу під час наради очільників МЗС країн-членів Євросоюзу.
У зв’язку з цим в українському МЗС відреагували на такі гучні слова.
Читайте також: Угорщина та Румунія об'єднаються проти нового українського закону "Про освіту"
Зокрема, прес-секретар МЗС України Мар’яна Беца переконує, що заява очільника угорського МЗС є досить серйозною, тому "відповідь вимагає зваженого підходу", передає LIGA.net.
"На кожен крок Сійярто або інших угорських посадовців ми не завжди реагуємо, оскільки вони щодня щось коментують, нагнітаючи ситуацію. Але наша позиція по закону "Про освіту" залишається незмінною", – підкреслила вона.
Водночас міністр закордонних справ України Павло Клімкін зауважив, що його здивувала така заява з боку угорського дипломата, відтак він пропонує обговорити всі питання 12 жовтня у Будапешті.
Для нас перегляд Угоди про асоціацію є можливим лише у контексті забезпечення чіткої європейської перспективи України. Підтверджую готовність до діалогу на всіх рівнях. Говоритимемо про все, у тому числі і про видачу громадянам угорських паспортів і не тільки. Запрошую наших європейських партнерів відвідати Закарпаття. Планую візит іноземних послів до цього регіону, а також безпосереднє спілкування з його жителями,
– додав посадовець.
Нагадаємо, раніше сайт "24" повідомляв, що очільник МЗС Угорщини Петер Сійярто не прийняв пропозицію очільника українського зовнішньополітичного відомства Павла Клімкіна повторно зустрітися в Ужгороді задля для обговорення українського закону "Про освіту". За його словами українська сторона спізнилася, оскільки "закарпатських угорців слід було питати про їхню думку до схвалення закону".