На Прикарпатті зробили виставку копій унікальних плащаниць
Колекцію унікальних давніх копій плащаниць презентували у прикарпатському Галичі. 19 старовинних копій плащаниць експонували у Національному заповіднику "Давній Галич", що на Прикарпатті.
Щоб зібрати плащаниці в єдиному місці, науковці провели експедицію храмами усього Галицького району. Давні святині, яким понад дві сотні років, експонували у Національному заповіднику "Давній Галич", що на Прикарпатті.
Під час експедиції, яка тривала ще взимку, науковці відшукали унікальні роботи галицьких майстрів, створені з кінця 18 до початку 20 століття. Час для виставки обрали невипадково, адже саме в період Великого посту плащаниця має особливе значення.
Це є фактично святині кожної парафії, кожного села, тому що тільки раз в рік люди мають можливість оглянути і доторкнутися до плащаниці, яка символізує тіло Христове у гробі,
– повідомив старший науковий співробітник Нацзаповідника Андрій Стасюк.
Галицькі майстри часто мали європейську освіту, тому до набутих знань додавали ще й особливого місцевого колориту. Окрім духовного значення, копії плащаниць мають і неабияку мистецьку цінність.
Виставка діятиме до 4 квітня. Більшість реліквій перед Страсною п’ятницею повернуть до храмів, а деякі залишаться у фондах заповідника.
Читайте також: Франківські музеї запропонували зробити селфі біля улюбленого експонату