НАБУ масово оголошує підозри високопосадовцям: топ-4 гучні справи
І не лише Омелян. Незаконне збагачення закидають і Міністру юстиції Павлові Петренку, народному депутату Антонові Геращенку, очільнику скандального відділу "К" СБУ – Павлові Демчині.
До слова, про те, що підозра Демчині є, НАБУ довелося підтвердити швидше, ніж планували. Бо хтось злив інформацію.
Читайте також: На вимогу Демчини ГПУ відкрила справу щодо працівників НАБУ
"Матеріали зібрані, і вони будуть подані. По кому – говорити не буду", – цю заяву керівник НАБУ Артем Ситник зробив тиждень тому. І вона зчинила чимало галасу. ЗМІ уже чекали сенсаційних заяв. Бойко за вишки? Чи Новинський за незаконне збагачення? А може Ляшко, якому підозріло щастить у лотереях? Виявилось – Омелян. Міністр інфраструктури, що живе не за статками.
Особа, яка з 2000 року по теперішній час перебувала на державній службі, за весь період з 1 січня 2000 року по квітень 2018 року офіційного доходу отримала трохи більше, ніж 2 мільйони гривень. Тоді як витрати лише за період з 2008 по квітень 2015 року складали щонайменше 3 мільйони 450 тисяч гривень,
– зазначила речниця НАБУ Світлана Олефіра.
Павло Демчина
Володимир Омелян
У той же день анонсували ще справи. І чекати довелось кілька годин. НАБУ перевірятиме іще одного чинного міністра – Павла Петренка. Він відповідає за юстицію.
Павло Петренко
Перевірити статки посадовця детективів зобов'язав Солом'янський суд. Розслідувачі програми "Бігус.інфо" зібрали факти, що можуть вказувати на декларування недостовірної інформації. Їх зацікавило як племінниця посадовця стала власницею двох елітних квартир на Печерську у Києві. А також розжилася на Lexus.
Мені дещо сумно вже від того, що це провадження довелося порушувати через суд. Від початку, наскільки я розумію, не побачили там нічого підозрілого. А загадувати, як воно буде рухатись далі, вкрай складно,
– сказав керівник програми "Наші гроші" Денис Бігус.
Той самий суд прийняв і інше звернення журналістів. І зобов'язав відкрити справу проти ще одного народнофронтівця – Антона Геращенко. Вже знайома стаття – незаконне збагачення – тепер стосується і його. Щоправда, про підозру поки не йдеться.
Антон Геращенко
Приводом для порушення справи стала оренда елітного житла на столичному Печерську. Причому оплачує цю 200-метрову квартиру нібито його тесть Олексій Шамбур. Який не отримував жодних доходів до 2016 року. І раптово розбагатів на 300 тисяч гривень.
Читайте також: Суддю у справі Омеляна підозрюють в аналогічному правопорушенні
Згадали у НАБУ і про справу Павла Демчини. Він – очільник скандального антикорупційного відділу "К" Служби безпеки України. Інформація про підозру йому з'явилася напередодні. Його ж називають "смотрящим" президента у СБУ. Є інформація, що звинувачують його за тією ж статтею, що і Геращенка. Хоч справу відкрили рік тому. Тоді також допомогли журналісти. Бо в силовика без житла виявилась дуже заможна цивільна дружина. В Національному антикорупційному бюро кажуть: такий наплив гучних справ – просто результат роботи детективів та громадськості. Їх єдина причина – зібрані докази.
Кожне розслідування НАБУ, що стосується топ-посадовців корупції, завжди пов'язують з політикою, це як напасть. Насправді, вони просто в першу чергу виконують закон. Підслідність Національного антикорупційного бюро в основному і стосується чиновників. Звісно, а стосовно кого вони будуть відкривати?
– підкреслив експерт Реанімаційного пакету реформ Олександр Лємєнов.
За три роки роботи НАБУ взяло в розробку багатьох топ-посадовців. Проти голови Державної фіскальної служби Романа Насірова справу відкрили через відтермінування сплати податків газовим фірмам нардепа Онищенка. Під прискіпливу увагу відомства потрапили і нардепи. Наприклад, Миколу Мартиненка підозрюють у відмиванні коштів, перевищенні повноважень та організації злочинного угруповання. Через це він у 2015 році навіть склав депутатський мандат.
Читайте також: Інформацію "злили", – юристка про підозру заступнику голови СБУ Демчині
Фігуранти іншої відомої справи НАБУ – Борислав Розенблат і Максим Поляков. Вони нібито займалися організацією незаконного видобутку бурштину на Житомирщині. Втім, поки по жодному із цих відкритих проваджень вироків немає. В НАБУ кажуть: справи гальмує Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Наприклад, НАБУ довелося саме сьогодні підтвердити, що готують підозру Демчині, бо хтось дочасно розголосив інформацію про неї. Хоч це є таємницею слідства. Сталося це одразу після того, як детективи направили документи до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури – кажуть у НАБУ. Натякають, що злили інформацію саме прокурори.