Напад на Україну вважатиметься нападом на всіх, – Арахамія про гарантії "індивідуальної" безпеки

9 квітня 2022, 23:03
Читать новость на русском

Давид Арахамія заявив, що Україна прагне гарантій безпеки як ті, що викладені у 5 статті НАТО. Однак, з його слів, відмінність все ж є.

Нардеп зазначив, що єдина різниця полягає у тому, що там колективна безпека – напад на кожного із членів Альянсу – вважається нападом на всіх. Про це він повідомив у ефірі одного з регіональних телеканалів.

Читайте також Британія готова взяти шефство над відновленням Києва та Київської області

У нас індивідуальна безпека: напад на Україну вважається нападом на них (на всі країни, які виступили гарантами безпеки нашої держави – 24 канал),
– сказав глава фракції "Слуга народу".

Давид Арахамія вказав, що також Україна додатково вимагає, щоб протягом трьох діб були проведені консультації, або було визначено чи це:

  • провокація;
  • одноразова агресія (наприклад збиття російського військового літака, який залетів на територію Туреччини)

"Тобто ми робимо 72 години на те, щоб провести консультації і якщо це збройний напад, тоді країни-гаранти мають надати озброєння, свої ЗС, закрити небо – чітко прописуємо, загальні фрази не підходять. Ми на досвіді побачили, що це можуть бути бюрократичні проблеми", – наголосив народний депутат.

Хто надав згоду гарантувати безпеку

Парламентар вказав, що наразі ще ніхто не підписував документ, але вже деякі країни публічно оголосили, що готові надати ці гарантії, а саме:

  • Німеччина;
  • Туреччина;
  • Франція;
  • Італія.

Своєю чергою, за словами Давида Арахамії, Велика Британія поки лише готова розглядати пропозиції – остаточної згоди наразі немає. Зацікавленість проявляє Китай.

Окрім цього, України, звичайно, очікує на позитивну відповідь Сполучених Штатів Америки.