Напередодні медреформи: як працюють фельдшерсько-акушерські пункти в селах
24 Канал розпочинає серію сюжетів про медицину. Як працює система сьогодні та що може змінити медична реформа, яку намагаються запустити? Перший сюжет про фельдшерсько-акушерські пункти.
Вони пам'ятають історію хвороби кожного свого пацієнта. І прийдуть до хворого не лише, коли йому стане погано, а і просто поцікавитися самопочуттям. Сільські фельдшери та медсестри. Їм держава платить мінімальні зарплати, вони практично не мають обладнання. Але жителі сіл довіряють їм часом більше, аніж медикам із великих міст.
Читайте також: Медреформа – гарне гасло чи реальність?
Населення сіл Шевченкове та Тишів, що на Житомирщині, за 60 років зменшилося на третину. Народжують мало. А от діагнозів побільшало.
Приміщення фельдшерсько-акушерського пункту збудували ще у 80-х. Обладнання теж з тих часів. Однак, медики кажуть, це ще не погано. Зараз сільському медпункту грошей додає новостворена територіальна громада. Тож у аптеці є мінімум-набір безкоштовних ліків. А ще громада придбала меблі і страхує з зарплатою.
Місцевий фельдшер зі стажем Володимир Іванович Раєць вже кілька разів намагався піти на пенсію. Виховував собі заміну. Однак, молоді медики у селі не затримувалися.
Як у селах вирішують кадрові проблеми та самотужки налагоджують медичне обслуговування – дивіться у сюжеті.