Тактика атак Росії на Сєвєродонецьк і Бахмут принципово різна: в ISW припустили, що це означає

29 січня 2023, 06:50
Читать новость на русском

Джерело:

ISW

Росіяни упродовж місяців намагаються захопити Бахмут. Причому тактика у ворога суттєво відрізняється від тієї, яку він використовував у Сєвєродонецьку. Розповімо, яка вона цього разу.

Як зазначають аналітики з Інституту з вивчення війни, російським військовим, ймовірно, не вистачає бойової потужності. Тож вони просто не можуть у нинішніх умовах підтримувати понад одну наступальну операцію. Не варто забувати також про те, що зазнає ворог чималих втрат. Тож окупанти вимушені були змінити свій підхід до війни.

Читайте також До Іловайська завітала вечірня "бавовна": поблизу залізниці чути сильні вибухи

Як змінилася тактика ворога

Почнімо з того, що від початку повномасштабного вторгнення росіяни не продемонстрували здатність проводити одночасно загальновійськові наступальні операції. А останні досягнення ворога поблизу Бахмута пов'язані аж ніяк не з професіоналізмом. Туди просто кидали шалену кількість солдатів, зазнаючи колосальних втрат.

Під час захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська ворог також не розраховував на загальновійськовий наступ. Натомість він робив акцент на широкомасштабному артилерійському обстрілі, щоб методично знищувати українські позиції.

Цю тактику ворогові повторити не вдасться. Причиною цього стало зростання дефіциту артилерійських снарядів. А ще, зазначають в Інституті, малоймовірним є той факт, що звичайні російські військові будуть готові гинути так само швидко й активно як вагнерівці. Тож, припускають аналітики, здатність росіян здійснювати широкомасштабні швидкі наступи на кількох напрямках упродовж цієї зими та весни піддається сумніву.

На думку укладачів звіту, війська Росії повинні пройти значну реконструкцію. І лише після цього можуть відновити здатність вести ефективну маневрову війну. Сам план російського міноборони зі збільшення чисельності війська може втілитися аж до 2026 року. До того часу має з'явитися 12 нових маневрових дивізій. Але все ще існує сумнів, що це ворогові вдасться.

Наприклад, представники західної розвідки й оборони не розповідали про ознаки зростання ефективної механізованої бойової потужності Росії. Та й в Інституті зазначили, що подібних показників не спостерігали.

Яка ситуація під Бахмутом зараз

  • Головний сержант танкового батальйону ЗСУ Максим Бутолін розповів, що на Бахмутському напрямку окупанти наростили застосування авіації. Він зауважив, що з позицій неподалік міста відвели вагнерівців. Натомість на їхнє місце прийшли нещодавно мобілізовані. Але це аж ніяк не впливає на інтенсивність боїв.
  • Напередодні військовий експерт Роман Світан зазначив, що росіяни можуть спробувати здійснити обхід з боку Бахмута, щоб повністю захопити Донеччину. Не виключаємо, що частину зусиль скерують на наступ на південь від міста – у районі Курдюмівки, а також Кліщіївки. Це дозволить ворогові просунутися у напрямку Часового Яру та Костянтинівки.
  • Кілька днів тому стало відомо, що чеські й українські журналісти потрапили під російський обстріл поблизу Бахмута. Представники ЗМІ переконані, що ворог відкрив цілеспрямований вогонь по них.
  • А в цьому матеріалі ми розповідали про хороброго Олексія Новицького. Він загинув під Бахмутом. А перед цим зі "Стінгера" збив російський Су-25.