НАТО скликає найвищий військовий орган: про що говоритимуть

29 квітня 2024, 22:08
Читать новость на русском

Джерело:

NATO

У Північноатлантичному альянсу анонсували проведення засідання найвищого військового органу, яке відбудеться вже 16 травня. Йдеться про військовий комітет.

Про це повідомила пресслужба НАТО. Водночас в межах засідання також відбудеться зустріч Ради Україна – НАТО.

Дивіться також Україна чекає на зустрічний крок від ЄС і НАТО: Зеленський анонсував важливі події

Обговорять війну Росії проти України

Пресслужба НАТО повідомила, що на засіданні Військового комітету Північноатлантичного альянсу буде головувати його очільник адмірал Роб Бауер.

Ба більше, запланована присутність інших командувачів військ країн-членів Альянсу й верховного головнокомандувача сил НАТО в Європі генерала Крістофера Каволі.

Зокрема, на вищезгаданому засіданні повинен бути присутнім і Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, який має обговорити ключові пріоритети й виклики Альянсу.

Також варто зауважити, що одна з частин обговорень буде присвячена питанню війни в Україні, яку Росія цинічно веде проти нашої держави.

На першому засіданні головнокомандувачі зберуться у форматі Ради Україна – НАТО для обговорення агресивної війни Росії проти України, ситуації на місцях і подальшої підтримки України з боку НАТО і країн-членів Альянсу,
– йдеться у повідомленні.

Випливає, що на засіданні НАТО може з'явитись Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський або ж інший уповноважений представник України.

Генсек НАТО прибув з неоголошеним візитом до Києва

  • Президент України наголосив, що Україна обов'язково буде в Альянсі, адже неможливо уявити безпеку Європи та євроатлантичної спільноти без дієвої участі України.
  • Він повідомив, що разом з генсеком НАТО обговорив ініціативу щодо створення спеціального фонду для підтримки української оборони обсягом 100 мільярдів євро.
  • Зеленський наголосив, що одним із перших питань стала ситуація на фронті. Він сказав, що ворог намагається скористатися ситуацією, поки Україна очікує допомогу від партнерів.
  • Столтенберг заявив, що Україна на цьогорічному саміті не отримає запрошення до НАТО. Водночас генсек НАТО наголосив, що підтримка Альянсу – довгострокова й передбачувана.
  • Він повідомив, що наразі в Альянсі обговорюють можливості посилення військової підтримки України й забезпечення таких сил і засобів, які в майбутньому б забезпечили місце Україні в Альянсі.