Наймасштабнішу оперу України покажуть у Києві

13 січня 2016, 15:41
Читать новость на русском

22 січня на шанувальників мистецтва чекає грандіозна постановка Національної опери України останніх років – опера Георгія Майбороди "Ярослав Мудрий".

Вперше ця опера була поставлена в 1975 році Юрієм Смоличем, диригентом Стефаном Турчаком, сценографом Федором Ніродом. Першими виконавцями головних партій були уславлені співаки Олександр Загребельний, Гізела Ципола, Анатолій Мокренко, Галина Туфтіна. Впродовж десяти сезонів шедевр Майбороди був єдиним оперним твором на давній історичний сюжет.

У 1990-х опера зникла з репертуару театру. Але потреба в музичній інтерпретації власного історичного процесу залишалася. І у 2007 році опера "Ярослав Мудрий" була відновлена на сцені Національної опери України творчою групою: режисер Анатолій Солов’яненко, диригент Микола Дядюра, сценографи Тадей та Михайло Риндзаки.

Головний режисер Національної опери Анатолій Солов’яненко згадує, що музику до твору вибирали з двох варіантів: Юрія Мейтуса або Георгія Майбороди. Композитори свого часу майже одночасно написали свої твори, перший – у Донецьку, другий – в Києві. Зупинилися на останньому, масштабному.

Вирішив поставити цей монументальний, орієнтований на ідею національної єдності твір тому, що він якнайкраще оспівує героїчне минуле Русі, і його проблематика дуже актуальна нині. Це одна з найскладніших і наймасштабніших опер в українському репертуарі. Її можна порівняти хіба що з "Богданом Хмельницьким" та "Борисом Годуновим". Задіяна майже вся трупа театру, – розповідає Солов’яненко.

Головні партії виконують найяскравіші солісти Національної опери України: Сергій Магера (Ярослав Мудрий, великий князь Київський), Вікторія Ченська (Інгігерда, його дружина), Лілія Гревцова (Єлизавета, їх дочка), Петро Приймак (Гаральд, витязь Норвезький), Валентин Дитюк (Журейко, муляр) і Анжеліна Швачка (Джемма, дівчина з Сицилії).

На глядачів чекає видовищне дійство, яке ще сильніше пробуджує інтерес до нашої багатої історії, дає можливість відчути силу свого родового коріння та необхідність єднання.

Читайте також: Національна опера України знову зібрала аншлаг