Назад у 90-ті: українці обмінюються квартирами
Популярні у 90-их договори міни знову актуальні. Близько 5% транзакцій на ринку нерухомості відбуваються саме за такими угодами.
За підрахунками аналітиків, у більшості випадків, квадратура квартир різна. Міняють трикімнатні на однокімнатні. І без доплати. Фахівці пояснюють, такі угоди популярні серед родичів. Таким чином, вони уникають сплати податків.
До того ж, таким чином власники квартир уникають правил Нацбанку, які встановлені для укладання договору купівлі-продажу. При міні кожна зі сторін зобов'язується передати у власність один товар в обмін на інший. Ніяких виплат не здійснюють, тому й не потрібно відкривати рахунок в банку.
Попри це, такі угоди вигідно укладати лише з близькими родичами. Адже тільки таким чином сторони уникають сплати податків. Згідно з цивільним кодексом України до договору міни застосовуються загальні положення про купівлю-продаж.
Відтак, якщо сторони не мають близьких родинних зв'язків, вони повинні сплатити податок на дохід – від 5 до 15%. А також 1% державного мита від вартості нерухомості. До цієї суми потрібно додати ще мінімум 400 гривень за оцінку нерухомості.
Читайте також: Українці дарують квартири замість того, щоб продавати