Можуть постраждати люди: скільки у Києві діє хімічно небезпечних об'єктів

26 липня 2021, 17:19
Читать новость на русском

Деякі жителі Києва перебувають у потенційно небезпечній зоні у випадку ймовірної аварії. Мовиться передусім про тих, хто проживає поруч із хімічними підприємствами.

Про це зазначив командир комунальної аварійно-рятувальної служби "Київська служба порятунку" Дмитро Піхало у ефірі одного з телеканалів. Так рятувальник прокоментував аварію на підприємстві "Рівнеазот".

Дивіться також На "Рівнеазот" не пускають екологів, а про вибух екстрені служби дізналися з інтернету

Піхало підкреслив: людям, які живуть неподалік від хімічно небезпечних об'єктів, треба бути готовими до позаштатних ситуацій. Внаслідок аварій можливі викиди хімічних речовин.

Здебільшого на підприємствах, які функціонують у Києві, використовують аміак та хлор.

Майже 20 потенціно небезпечних об'єктів

  • За словами Піхала, наразі у Києві працюють 18 заводів, які є хімічно небезпечними. Всі, хто мешкають у зоні ймовірного ураження, можуть підпасти під небезпеку.
  • Рятувальник зазначив, що на підприємствах працюють системи масового оповіщення людей. 
  • У випадку, якщо на заводі ввімкнули сирену, кияни мають зачинитися вдома, увімкнути телевізор та радіо, аби мати можливість отримати інформацію про аварію.
  • Крім того, проводити оповіщення населення мають працівники спеціальних аварійних служб.

Боєць КАРС стверджує, що звернення від киян, які відчувають хіхмічний запах, не є рідкісними. 

У нас багато таких викликів – сваряться сусіди й нашатирем обливають двері. Наша мобільна лабораторія приїжджає, проводить заміри на наявність хімічних речовин,
– зазначив Піхало.