Керівництво "Рівнеазоту", ймовірно, хотіло приховати розгерметизацію труби. Своїх обіцянок щодо сприяння у розслідуванні справи вони не дотримуються.

Важливо Токсичний газ та кислотні дощі: які наслідки може мати аварія на "Рівнеазоті" – все, що відомо

Керівництво не пускає екологів на "Рівнеазот"

Екологи перевіряють, чи не забруднилися ґрунти довкола "Рівнеазоту". Втім, на саме підприємство, попри обіцянки керівників, фахівців не допустили. Вони складають спеціальні документи з вимогою допуску.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський зазначає: керівник підприємства чи відповідальна особа повинні були одразу повідомити про аварію. Однак з "Рівнеазотом" усе сталося не так.

Фактично ж наші служби знали від ЗМІ. Інспектори виїхали, а не були допущені до перевірки. Це найбільше обурює,
– наголосив Абрамовський.

Позапланові інспекції планують і на інших хімзаводах України. Спеціалісти також з'ясовуватимуть, чому про надзвичайну ситуацію на "Рівнеазоті" не повідомили екстрені служби, а вони дізналися про це через соцмережі.

Про вибух на "Рівнеазоті" екологи і ДСНС дізналися з інтернету

Підприємство "Рівнеазот" не попередило органи держнагляду й контролю про вибух. Як розповів в ефірі 24 каналу голова Держекоінспекції Андрій Мальований, є підстави думати про намір приховати аварію.

Річ у тім, що Державна служба з надзвичайних ситуацій та Державна екологічна інспекція дізналися про цю подію з соціальних мереж.

Є певні підстави вважати, що керівництво підприємства спробувало приховати надзвичайну подію,
– заявив Мальований.

Остаточні висновки про наслідки вибуху на "Рівнеазоті" Держекоінспекція зробить за результатами роботи комісії, слідчих органів та власної перевірки.

"Рівнеазот" міг приховат вибух: дивіться відеокоментар

Більше про це Керівництво "Рівнеазоту" могло приховати надзвичайну подію, – голова Держекоінспекції

Вибух на "Рівнеазоті": головне

  • Увечері 20 липня на заводі "Рівнеазот" прогримів вибух. Інцидент стався у цеху виробництва азотної кислоти.
  • Над пошкодженою трубою у повітря злетіла велика помаранчева хмара.
  • Фахівці виконали заміри рівня забруднення і у той же вечір вказали, що усе в нормі.
  • Водночас синоптики радили уникати дощу на Рівненщині і не забувати про парасольки.
  • Поліція відкрила кримінальну справу через аварію на заводі. Почали досудове розслідування за статтею про порушення правил безпеки на вибухонебезпечних цехах.
  • Новий очільник МВС Денис Монастирський розповів, що причиною аварії на хімічному заводі може бути невідповідність матеріалу трубопроводу заявленим характеристикам виробника або корозія ділянки трубопроводу.