У ДСНС підтвердили інформацію про вибух. За даними місцевих ЗМІ, він стався на агрегаті виробництва азотної кислоти.

Важливо У Китаї на алюмінієвому заводі прогримів потужний вибух: моторошні відео

Згодом голова Рівненської ОДА Віталій Коваль повідомив, що на "Рівнеазот" дійсно сталася аварійна зупинка агрегату цеху азотної кислоти.

Постраждалих немає. Ситуація локалізована силами працівників підприємства. Оцінкою загроз займається екологічна інспекція,
– написав Коваль.

Водночас місцеві скаржаться на жахливий сморід у місті та величезну жовту хмару, що йде від заводу.

Яка ситуація у Рівному: дивіться відео

Після вибуху утворилася жовта хмара: дивіться відео

Вибух на заводі у Рівному: дивіться відео

Чи є загроза для людей

Як сказав речник ДСНС України у Рівненській області Дмитро Мельник, внаслідок вибуху ніхто не постраждав. Він наголосив, що викиди не несуть загрози здоров'ю. Підтвердження цього надасть екоінспекція. За даними МВС, у ліквідації аварії брали участь 12 осіб та 3 одиниці техніки. Витік азотної кислоти припинили о 17:26.

Керівник з комунікацій "Group DF", до якої входить підприємство, Олег Арестархов у коментарі "Суспільному" пояснив, що на підприємстві відбулася розгерметизація трубопроводу в цеху азотної кислоти.

Була дійсно позаштатна ситуація, але протягом 40 хвилин вона була ліквідована. В результаті надзвичайної ситуації відбувся разовий викид нітрозних газів у незначній кількості на території заводу,
– сказав Арестархов.

Він запевнив, що показники якості повітря – в межах допустимих норм. Жодної загрози навколишньому середовищу та людям немає, а підприємство працює в штатному режимі.


На місто насувалася жовта хмара / Фото з фейсбуку Андрія Овсійчука