Не наша проблема, – у Кремлі незграбно відреагували на новини про дефолт
Авторитетне американське видання Bloomberg заявило, що в Росії стався дефолт за валютними борговими зобов'язаннями. У Кремлі ж не хочуть з цим погоджуватися та намагаються це спростувати.
Позицію Кремля озвучив прессекретар російського президента Дмитро Пєсков, передають росЗМІ.
Важливо Росія зазнала дефолту за зовнішнім боргом – вперше з 1918 року, – Bloomberg
Відповідаючи на запитання, чи згодні у Кремлі із заявами про дефолт у Росії, Пєсков сказав: "Ні, не згодні". Він заявив, що твердження про дефолт у цьому випадку нібито "абсолютно неправомірні, тому що ще в травні у валюті необхідний платіж був здійснений".
Той факт, що ці кошти були утримані й не доведені до одержувачів – це вже не наші проблеми,
– сказав він.
За його словами, "у цьому випадку тут жодних підстав називати цю ситуацію дефолтом немає".
Що про дефолт сказали у російському мінфіні
- Росія нібито здійснила платіж за єврооблігаціями завчасно. Країна-агресорка не відмовляється від виконання своїх боргових зобов'язань перед усіма категоріями інвесторів;
- Неотримання платежу по євробондах інвесторами внаслідок дії третіх осіб не передбачено у документах як дефолт;
- Неотримання інвесторами платежу Росії має розглядатися в рамках загальних норм права з урахуванням усіх обставин та дій сторін.
Дефолт в Росії: все, що треба знати
Вперше за століття Росія зазнала дефолту за зовнішнім боргом в іноземній валюті. Це є кульмінацією жорстких західних санкцій, які перекрили шляхи платежів закордонним кредиторам.
Протягом місяців Росія знаходила шляхи обходу санкцій, запроваджених після її повномасштабного військового вторгнення в Україну. Однак ввечері 26 червня завершився пільговий період для виплати відсотків іноземним кредиторам у розмірі 100 мільйонів доларів. Таке протермінування вважають "подією дефолту".
Сама ж Росія відмовилася визнавати дефолт, заявивши, що у неї є кошти, щоб покрити будь-які рахунки, але немає можливості здійснити оплату. Мільярди доларів на тиждень продовжують надходити в державну скарбницю від експорту енергоносіїв. Тож намагаючись викрутитися, Москва оголосила минулого тижня, що перейде на обслуговування свого суверенного боргу в розмірі 40 млрд доларів у рублях.
В історії Росії вже було оголошення дефолту. У 1998 році під час фінансової кризи в Росії та обвалу рубля уряд президента Бориса Єльцина оголосив дефолт за своїм внутрішнім боргом у розмірі 40 мільярдів доларів.
Росія таки оголосила дефолт за зовнішнім боргом: дивіться відео