Не з тими говоримо, – Гармаш заявив про тривожну тенденцію в ТКГ
Джерело:
"Апостроф"Українська делегація в Тристоронній контактній групі заявила про тривожну тенденцію зі сторони ОБСЄ. В організації допускають до участі в перемовинах так званих "експертів" з ОРДЛО.
За словами представника Донецька в ТКГ Сергія Гармаша, такі дії фактично перетворюють формат засідань на п'ятисторонній та легітимізують участь у них представників бойовиків.
Читайте також Бойовики з російськими паспортами брали участь у консультаціях ТКГ з ОБСЄ, – Гармаш
ОБСЄ "пускає" у перемовини ТКГ бойовиків
ОБСЄ, яка є посередником на переговорах у Мінську, останнім часом демонструє зацікавленість у продовженні формату зустрічей за участю представників ОРДЛО і погоджується на участь нелегітимних учасників цих переговорів,
– заявив Гармаш.
За його словами, організація як модератор і посередник часто "закриває очі" на порушення самого формату. Адже у перемовинах беруть участь люди, "які не заявлені ні МЗС Росії, ні МЗС України, ні ОБСЄ". Мова йде про так званих "експертів" з ОРДЛО, які з'явилися в переговорному процесі з початку 2021 року.
Гармаш зазначив, що їх ОБСЄ не питає, звідки вони та чому беруть участь у перемовинах, натомість надає їм технічну можливість для участі в них.
Це дійсно тривожна тенденція і глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук жорстко порушував це питання,
– наголосив представник Донецька.
До яких процесів можуть залучати представників бойовиків
Він також пояснив, що документальна основа мінського процесу передбачає тристоронній формат, а представники ОРДЛО мають право консультувати лише щодо 2 питань – проведення місцевих виборів і особливостей окремих районів.
Однак Гармаш звернув увагу, що наразі у ТКГ ведуться переговори з представниками бойовиків і в підгрупі з безпеки, і щодо обміну полоненими, і з економічних питань. Хоча в мінському комплексі заходів це не належить до їхньої компетенції.
Гармаш підсумував, що ці питання Україна повинна обговорювати з Росією, а прогресу, можливо, немає, бо "говоримо не з тими".
Зверніть увагу Росія починала конфлікт не для того, щоб його закінчити, – Казанський про режим тиші
Деталі останнього засідання ТКГ
- Під час засідання Тристоронньої контактної групи на рівні глав делегацій 31 березня Україна запропонувала забезпечити на Донбасі з 1 квітня режим припинення вогню. Однак Росія таку пропозицію не підтримала.
- Спікер української делегації в ТКГ Олексій Арестович повідомив, що питання відновлення Росією режиму припинення вогню на Донбасі обговорять на рівні політичних радників країн "нормандської четвірки". Відбутися це має вже найближчим часом.