Не Насіров єдиний: провальні справи ГПУ

18 квітня 2017, 17:32
Читать новость на русском

Убивці Небесної сотні, діамантові прокурори, нардепи-корупціонери та нечисті на руку чиновники – це далеко не увесь список гучних справ, які анонсувала, починала, а потім провалювала Генпрокуратура за постмайданівський період.

Ще 2014 року Генпрокурор Олег Махніцький взявся за кривдників Майдану. Тоді відомство порушило справи проти Андрія Клюєва, Олексадра Попова, Володимира Сівковича та Володимира Коряка.

Втім, на виклики ГПУ з’явився тільки тодішній столичний мер Попов. Його справу в суді розглядають і досі. Про місцезнаходження решти невідомо нічого. Третій рік поспіль судять мера Харкова Геннадія Кернеса. Йому інкримінували замах на життя, а також викрадення людини. Однак Кернес не за ґратами, і досі займає посаду мера.

Згодом Махніцького на посаді змінив Віталій Ярема. Його представляв новообраний президент Порошенко.

Читайте також: Битва за ГПУ: як три генеральні прокурори сидітимуть на одному кріслі

Та Ярема подяки не дочекався, бо Генеральна прокуратура під його керівництвом не розслідувала жодної справи щодо Майдану. Зате взялася за екс-лідера партії "УКРОП" Геннадія Корбана, соратника олігарха Ігоря Коломойського. Справа тягнулась майже два роки. Корбану інкримінували хабарництво, викрадення людини й залякування. І дали термін у півтора роки умовно.

А от його наступник Віктор Шокін міг двічі відбілити ім’я ГПУ. Перший раз у справі так званих діамантових прокурорів. ЇХ публічно затримали влітку 2015 року з грошима, дорогоцінностями й іншим крамом. А от посадити не змогли. Мало того, через цю справу звільнили реформаторів ГПУ: заступників Генпрокурора Віталія Каська та Давида Сакварелідзе.

Вдруге Шокін був більш підготовленим. Публічно затримав депутата-радикала Ігоря Мосійчука просто у сесійній залі. Мосійчук тоді не втік. З нього зняли недоторканість. Та рівно за 2 місяці Вищий адмінсуд України визнав це незаконним.

Читайте також: У Луценка мляво відреагували на втечу з України чотирьох екс-беркутівців

А от неюрист Юрій Луценко, лишень сівши у крісло Генпрокурора у травні 2016 року, пішов напролом. Перше гучне затримання сталося вже влітку: Олександр Єфремов, колишній регіонал. Йому інкримінують держзраду, організацію та фінансування терористичної "ЛНР". Він вже 10 місяців перебуває у СІЗО, і, за оцінками юристів, ця справа триватиме ще довго.

Суддя Чаус, що ховав долари в скляній банці, після розголосу його корупційних схем втік за кордон. Правоохоронці просто не врахували, що він недоторканний. Знайшовся Чаус лише нещодавно. Тепер у ГПУ чекають на його екстрадицію із Молдови.

Інша гучна справа Луценка – підозра у корупції Голові ДФС Роману Насірову. Проте кількатижневе шоу навколо цього чиновника завершилось внесенням застави.

Покращити репутацію Генпрокуратури може доведення до кінця Великої справи Януковича про держзраду. Нагадаємо, перше, заочне засідання суду по цій справі призначене на 4 травня 2017 року.