Невдовзі в Україні зникнуть райони та області
Громада, повіт і регіон. Назви українських населених пунктів можуть змінити. Цього вимагає адміністративна реформа, — виправдовуються в Конституційній комісії.
Громада замість села. Повіт — замість району, регіон — замість області. Звичний територіальний устрій України хочуть змінити. Тож, громадяни вже мають звикати до нових назв, які погодила Конституційна комісія.
Та мета реформи не лише у заміні слів, а в децентралізації влади. За задумом, адміністративна реформа має починатися у селі. Та села збираються об’єднувати у громади. Аби все нажите майно було спільним.
У селі Бобриця на Київщині про перспективи укрупнення вже чули. Це — коли кілька населених пунктів можуть стати громадою, яка об’єднається довкола спільних проблем. Відтак кількість областей і районів може суттєво зменшитись. У Бобриці не проти новацій, але, за рівноправ’я.
Село чисте й охайне. Навіть музей є. І також мають своє ноу-хау — бібліотеку, де чтиво для селян є у вільному доступі. А от старшої школи та лікарні в селі немає. Тож, це ще один аргумент за укрупнення за європейським взірцем, каже член Конституційної комісії Ігор Когут. Зараз його колеги розмірковують над тим, як надати громадам якнайбільше повноважень.
Читайте також: Рада дала початок новій поліції
Нову назву "повіт" — запозичили в Польщі. Громада й регіони — слова вже звичні для українців. Утім, експерти переконані: не всі готові до перейменувань. Головне застереження — аби більші повноваження не призвели до містечкового самоуправства, а фінансова самостійність не залишилася на папері.
Тим часом, у Конституційній комісії обіцяють дати всі відповіді вже до середини липня. Тоді Верховна Рада має голосувати за децентралізацію.