Ми битимемось за кожен метр нашої землі: Зеленський привітав українців з Днем Конституції
Володимир Зеленський 28 червня привітав українців з Днем Конституції. З цієї нагоди він записав відеозвернення, в якому наголосив, що Конституція України – наш детальний портрет.
У вівторок, 28 червня, українці відзначають День Конституції України. Володимир Зеленський не лише привітав громадян нашої держави з цим великим святом, а й нагадав, чому цей документ настільки важливий для нас.
Читайте також Зеленський підписав закон про ратифікацію Стамбульської конвенції
Дорогі українці! Незламні громадяни незламної країни! Великий народе з великою історією! Свідоме суспільство правової держави!
– розпочав звернення Зеленський.
Володимир Зеленський назвав усе те, що змальовує кожного українця, а також нашу державу. Мовиться і про літописи, і літературу, і прислів'я та приказки, і легенди та міфи. І, ясна річ, новини.
Але деталізованішу й об'єктивнішу оцінку, на його думку, може надати інша річ. І мовиться про Конституцію України. Президент підкреслив, що цей документ – точка розвитку, якої вдалось дійти як нашому суспільству, так і державі упродовж багатостолітньої історії.
Державний устрій – наш інтелект, – Зеленський
Він зауважив, що саме форма правління у державі – якісний показник того, чи вдалось нам перейти на наступний щабель цивілізації, чи ми "застрягли в ері тиранії та диктатури".
Конституцію Володимир Зеленський порівняв з рентгеном. Вона демонструє як сильні, так і слабкі сторони. Мовиться про принципи, цінності й ідеали, яких дотримуються українці. А також рівень свободи та права, які кожен із нас ладен боронити.
Конституція дозволяє розшифрувати генетичний код нації
Президент додав, що з допомогою цього документу можна знайти відповідь на два важливі для українців запитання. І вони такі:
- Що таке Україна?
- Хто такі українці?
Володимир Зеленський підкреслив, що Конституція України – наш детальний портрет. І саме зараз, коли наша держава переживає непрості часи, можна побачити основні наші риси. І документ, ухвалений 26 років тому, нагадує кожному, за що ми упродовж 125 днів боремось.
Це право українського народу на самовизначення, всенародно схвалена незалежність України, незворотність шляху до Європи. Це відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями,
– зауважив Зеленський.
Боронити свій дім – не гріх
Він додав, що українці не вагались, коли ворог вдерся на нашу територію. Нам довелось взяти до рук зброю, щоб боронити свою державу. І ніхто не мав сумнівів або проблем у виборі між першою статтею Конституції або першою Божою заповіддю. Адже, переконаний президент, Бог зараз на нашому боці. Тож боронити свій дім – не гріх. Гріх – цього не робити.
Володимир Зеленський зробив акцент також на другій статті. Президент нагадав, що суверенітет поширюється на всю територію нашої держави. І саме тому наші військові протистоять "другій армії світу". Щоб зберегти цілісність та недоторканість своїх кордонів. Водночас для українців важливою також є третя стаття, в якій наголошується на цінності кожного людського життя.
Земля – це основне національне багатство. Її надра, повітря, водні та інші природні ресурси її території, континентального шельфу та морської зони – це власність українського народу. Ми будемо битися за кожен метр нашої землі до останнього ковтка повітря,
– наголосив Зеленський.
Президент України підкреслив, що в нашій державі добре знаються на демократії. Тож немає нічого дивного, що нашим громадянам незбагненна узагалі можливість піти на п'ятий термін. А ще в нашій країні є права на протест, збори, демонстрації. Це передбачає Конституція України. Натомість у Росії за все це саджають.
Володимир Зеленський привітав українців з Днем Конституції: дивіться відео
Державні символи – не просто знаки
Володимир Зеленський підкреслив, що прапор України – стяг, який складається з двох смуг: синього та жовтого кольорів. І це, зауважив він, – два священні кольори. І третього не буде. Так само ворожому триколору не вдасться майоріти на нашій землі. Хіба тимчасово.
"Наш герб – знак Княжої Держави Володимира Великого. Це тризуб. Не двоголові пташки. Тому, що тут таке не злітає", – додав він.
Президент зробив акцент і на словах українського гімну. Він наголосив, що слава і воля України живуть та житимуть. І це демонструють наші громадяни, які навіть на тимчасово окупованих територіях виходять на мирні акції та виконують славень. Роблять це гучно та без страху дивитись ворогові в очі. А все тому, що вони знають, яка доля на нього очікує.
Цей народ неможливо перемогти! Тільки знищити. Але й це неможливо. Бо ми козацького роду!,
– підкреслив Зеленський.
Глава держави додав, що в Україні єдина державна мова. Але це не заважає нам поважати й інші. І про жодні утиски мови бути не може. Ба більше, на боці нашої країни зараз воюють багатьма мовами. А все тому, що всім і так зрозуміло, ким і чим є справжнє зло.
Володимир Зеленський зауважив, що ворог думав про гостинний прийом. Але натомість на нього очікував колосальний спротив. І зустріли його не хлібом-сіллю, а "Стугною", "Джавелінами", "Байрактарами", "Нептуном", "Вільхою" та "Хаймарсами".
Наш спротив триває вже 125 днів. Для світу – це восьме диво, для ворога – дев'ятий вал, а для нас – 17 стаття Конституції України. Захист України – це найважливіші функції держави і справа всього українського народу. Ми не маємо іншого вибору, аніж захищати свій вибір. Наш обов'язок – захищати наші права. Права, гарантовані Конституцією,
– підкреслив Зеленський.
Президент України додав, що всі ми зараз робимо все можливе для того, щоб відстояти, визволити та відновити нашу державу. І ми не маємо права здаватись, адже прагнемо залишити майбутнім поколінням права, які є у нас зараз. І саме за це ми боремось. Але ворог, який не має ані прав, ані свобод, ніколи не зможе цього збагнути.
"Той, хто не має цього сам, ніколи не позбавить цього інших. Саме тому для нас неминучою є перемога. Для ворога неминучим є покарання. І воно настане. Настане й мир", – додав президент.
Конституцію Пилипа Орлика перекладуть українською
Наостанок Володимир Зеленський пригадав Пилипа Орлика. Він ще у 1710 році написав документ, який отримав звання першої писемної Конституції Європи. І торік його привозили до України. Тож президент переконаний, що цей документ мають знати і читати у кожному куточку нашої держави. Для цього Конституцію Пилипа Орлика перекладуть з латині на українську мову. А після цього десятки тисяч примірників вирушать до шкіл нашої держави.
Ми впевнені, що рано чи пізно і Конституцію Пилипа Орлика, і Конституцію незалежної України, і решту предметів української школи точно вивчатимуть щасливі та усміхнені наші дітки – в Донецьку, Луганську, Маріуполі, Херсоні, в Криму!
– підкреслив він.
Володимир Зеленський не просто привітав українців з Днем Конституції. Він також кожному з нас нагадав про ті цінності, які ми намагаємось відвоювати та захистити. І саме це дозволить нам здолати ворога, адже ми вдома та боронитимемо його!
Варте уваги – Зеленський різко відреагував на ракетний удар по Кременчуку: дивіться відео