У Зеленського різко розкритикували присудження Нобелівської премії миру росіянам і білорусам
Джерело:
Михайло ПодолякВ Офісі Президента відреагували на присудження премії миру росіянам і білорусам. Вважають, що у Нобелівського комітету однозначно цікаве розуміння слова "мир".
Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк розкритикував Нобелівський комітет за присудження Нобелівської премії миру не лише Україні, а й Росії та Білорусі.
Увага "Триєдиний нобелівський народ": українці обурюються присудженню премії миру росіянам і білорусам
У Нобелівського комітету однозначно цікаве розуміння слова "мир", якщо Нобелівську премію разом отримують представники двох країн, що напали на третю,
– йдеться в заяві радника керівника ОП.
Подоляк пояснив своє твердження тим, що досі ані російські, ані білоруські організації не змогли організувати спротив цій війні.
"Нобель цього року просто "супер", – іронічно додав радник.
Важливо! Обурення небезпідставні, адже Україна намагається боротися з нав'язаним російською пропагандою наративом про "триєдиний братній народ".
Премія миру цьогоріч неоднозначна
Премію миру за 2022 рік поділено на трьох: між головою білоруського правозахисного центру "Вясна" Алесєм Бєляцьким, російською організацією "Меморіал" та українським "Центром громадянських свобод".
Цих представників трьох країн Нобелівський комітет назвав "видатними лідерами захисту прав людини, демократії та мирного співіснування в сусідніх державах білорусі, росії та Україні", наголосивши на їх "безперервних зусиллях у відстоюванні гуманістичних цінностей та антимілітаризму".
Однак, українцям таке рішення не сподобалось.
Коротко про переможців премії
Центр Громадянських Свобод
Центр Громадянських Свобод (ЦГС) був заснований у 2007 році для просування цінностей прав людини. Очолює організацію Олександра Матвійчук.
Після вторгнення Росії в Україну в 2014 році Центр брав участь в мобільних моніторингових групах в Криму і на Донбасі. Також займався передачею в Міжнародний кримінальний суд подання зі свідоцтвами про злочини проти людяності, вчинені режимом Януковича під час Євромайдану 2013-2014.
Хто такий Алесь Беляцький
Алесь Беляцький – керівник білоруського правозахисного центру "Вясна", політичний в'язень.
У 2011 був засуджений на 4,5 роки тюрми за звинуваченням у начебто несплаті податків з коштів, які були на закордонних рахунках правозахисного центру.
Зараз правозахисник перебуває у тюрмі після арешту у 2020 році під час масових протестів у Білорусі.
Що відомо про "Меморіал"
Товариство “Меморіал” було створене 28 січня 1989 року у Москві під назвою Всесоюзне добровільне історико-просвітницьке товариство “Меморіал”. Одним з найактивніших засновників “Меморіалу” був радянський дисидент і академік Андрій Сахаров.
Більше про це – росіянці та білорусу вручили Нобелівську премію миру: дивитись відео