Підсумковий документ саміту "нормандської четвірки" може бути таємним

19 листопада 2019, 19:24
Читать новость на русском

Лідери країн "нормандської четвірки" – Володимир Зеленський, Володимир Путін, Ангела Меркель та Еммануель Макрон – 9 грудня у Парижі підпишуть важливий документ. У ньому учасники саміту визначать рамки та перспективи процесу політичного врегулювання ситуації на Донбасі. Однак цей документ може бути таємним.

Проєкт документа вже підготували та погодили усі учасники майбутнього саміту, як повідомив Інтерфакс-Україна. А згодом інформацію підтвердив директор російського Центру політичної кон'юнктури Олексій Чеснаков, наближений до Владислава Суркова – помічника президента Росії.

Читайте також: Потрібні "додаткові кроки": Кремль хоче, щоб Париж і Берлін натиснули на Київ до саміту 9 грудня

Чеснаков написав у своєму телеграм-каналі, що рішення про публічність чи таємність підсумкового документу саміту ухвалять безпосередньо під час саміту. Хоча Путін і хотів, узгодити це заздалегідь, щоб "обмежити спроби України вийти під час переговорів за рамки мінських домовленостей".

Буде опубліковано цей текст, або він буде мати закритий характер – сторони вирішать безпосередньо в Парижі,
– повідомив Чеснаков.

Тим часом інформаційне агентство Інтерфакс-Україна зацитувала власне джерело: мовляв, документ "має рамковий характер і містить перелік наступних кроків врегулювання під егідою "нормандського формату" та в межах "Мінського комплексу заходів" як основи мирного процесу".

Важливо, що у документі лідери країн "нормандської четвірки" мають намір висловити прихильність до політичного шляху врегулювання конфлікту.

Те ж джерело стверджує, що за основу візьмуть "так звану "формулу Штайнмаєра", яку погодила раніше Контактна група". Іншими словами, у регіоні:

► "Повинні запустити політичний процес шляхом проведення місцевих виборів під міжнародним контролем після надання окремим районам Донбасу особливого статусу з перспективою його подальшого закріплення на постійній основі".

Утім, документ начебто не містить конкретних кроків щодо передачі Києву контролю над кордоном.

Читайте також: Меркель, Макрон чи Зеленський: хто з "нормандської четвірки" може стати на бік Путіна

Повноцінна двостороння зустріч Путіна і Зеленського, на думку джерела, навряд чи можлива – хіба "на ногах". Попри це сам саміт може стати стимулом форсування гуманітарних процесів на Донбасі, а також наближення обміну полоненими за формулою "всіх на всіх".

Важливо й те, що на саміті не планують говорити про зміну формату мінських домовленостей чи про відмову від "Мінського формату" загалом.

Читайте також: Нормандська зустріч: чому Путін погодився і які умови висуватиме Росія