Нова стратегія Путіна на Донбасі: коли в Україні очікувати загострення на фронті
У лютому 2018 року США запровадить нові санкції проти Росії. Відповідь президента РФ Володимира Путіна на це вже традиційна – ескалація конфлікту на Донбасі. Однак цього разу в країні-агресорі діють за новою стратегією щодо Донбасу.
Таку думку висловив керівник "Інформаційного спротиву" Дмитро Тимчук.
За його словами, Путін традиційно розпочне із шантажу. Тож після введення санкцій у лютому 2018 року слід очікувати ескалації конфлікту на Донбасі та можливість зриву мінських домовленостей, які важливі для Заходу як одна з можливостей врегулювання конфлікту.
Читайте також: Бойовики можуть почати агресивні наступальні дії по усій лінії зіткнення на Донбасі, – штаб
Окрім того, Росія й надалі протягуватиме свій варіант миротворчої місії на Донбасі. Активізація російських військ одразу на декількох ділянках фронту сприятиме тому, що увага буде зосереджена саме на лінії розмежування, а не на всій окупованій території, в тому числі і неконтрольованій частині кордону між Україною та Росією.
"Особливість цієї "многоходовочки" Кремля є те, що Путін, як любитель нав'язувати свою ініціативу, в вряди-годи сам діє ситуативно, реагуючи на чужу – України та Заходу – ініціативу. У цьому його слабкість", – зазначає Дмитро Тимчук.
Читайте також: Не в змозі виграти війну з Росією, – Ващиковський підтримав надання Україні військового озброєння
Однак такі дії Путіна призведуть лише до загострення ситуації на Донбасі.
"Можна очікувати подальшого зростання активності окупаційних військ та серйозного загострення ситуації на Донбасі, але і тут є запобіжники. Наприклад, разом з введенням пакета американських санкцій, Захід (США і ЄС) можуть відразу підготувати спільний "страхувальний" пакет подальших санкцій – на випадок, якщо Москва зробить ставку на ескалацію конфлікту. Путін зрозуміє тільки такий підхід. З шантажистами, які розуміють тільки мову сили та ультиматумів, діалог треба вести відповідним чином", – підсумував Дмитро Тимчук.