Нові правила для подорожей: Єврокомісія хоче змінити "кольорову мапу" країн

25 листопада 2021, 16:06
Читать новость на русском

Єврокомісія виступила за скорочення терміну дії COVID-сертифікату - до 9 місяців. Також у Євросоюзі планують змінити "кольорову мапу" країн та критерії, за якими вони туди потрапляють.

Про це оголосив єврокомісар Дідьє Рейндерс на брифінгу у Брюсселі. Він наголосив, що пропозиція стосується дії сертифіката.

До теми ЄС планує скоротити термін дії COVID-сертифікатів: що зміниться для туристів

Після 9 місяців після другої дози необхідна буде бустерна, – єврокомісар

Для поїздок в Євросоюз документ про щеплення має бути дійсним протягом 9 місяців, після цього мандрівники мають вакцинуватись бустерною дозою. Рейндерс пояснив, що такий термін встановили після рекомендацій вчених.

Поки що у ЄС не визначили, скільки діятиме COVID-сертифікат вже після  бустерної вакцини.

Враховуючи, що додаткова доза може надавати довший захист, ніш перший курс вакцинації, Єврокомісія буде пильно слідкувати за новими науковими даними щодо цього,
– пояснив Рейндерс.

Це важливо! У Єврокомісії кажуть, що мандрувати можна буде без сертифіката, проте потрібні будуть результати ПЛР-тестів. Також у Єврокомісії пропонують зняти обмеження для водіїв вантажівок, дітей та жителів транскордонних регіонів.

Що ще пропонують у Єврокомісії:

  • Діти до 6 років подорожуватимуть ЄС без обмежень.
  • Діти від 6 до 12 років – без обмежень, якщо тільки вони не прибули з країн "темно-червоної зони". Тоді буде необхідний ПЛР-тест або сертифікат.
  • До дітей  після 12 років застосовують правила, як щодо дорослих.

Тим часом Італія планує посилити карантинні обмеження: що зміниться

Змінять критерії розподілу країн у кольорову зону

Також у ЄК пропонують змінити критерії для віднесення країни до тієї чи іншої кольорової зони. Три ключові критерії: рівень нових випадків, рівень вакцинації і рівень тестування.

Коли почнуть діяти нові правила


У Єврокомісії хочуть, щоб правила почали діяти з 10 січня 2022 року. Проте до цього часу їх має затвердити Рада ЄС. Також у Брюсселі працюють над уніфікацією правил у всіх країнах-членах.