Нові члени ЦВК склали присягу
Новообрані члени Центральної виборчої комісії склали присягу в залі парламенту. Тепер вони повноцінно можуть приступити до роботи. Хто увійшов до оновленого Центрвиборчкому – читайте далі.
5 жовтня нардепи також підтримали звільнення 13 членів Центральної виборчої комісії, термін повноважень яких закінчився. Водночас двоє старих членів ЦВК продовжують виконувати обов'язки.
Читайте також: Оновлення ЦВК: чи будуть нові члени комісії "ламати репутацію під вказівки"
Переобрання нового складу ЦВК тягнеться вже 4 роки. 2 рази президент перевносив кандидатури. Цього разу Порошенко подав на 13 місць чомусь 14 кандидатур. Серед цих 14 кандидатів місця для "Опозиційного блоку" не знайшлось. А ПАРЄ в своїй резолюції рекомендувала, аби в ЦВК своїх представників мали таки всі парламентські партії. Тож 18 вересня Верховна Рада збільшила кількісний склад Центральної виборчої комісії з 15 до 17 членів, змінивши закон під ситуацію. Наразі обрано 14 нових членів ЦВК, кандидата від "Опоблоку" призначать пізніше.
Експерти кажуть, що новий склад ЦВК дуже вигідний для чинного президента. Та водночас зауважують, що новообрані – таки сильні фахівці.
5 жовтня присягу склали 14 нових членів Центрвиборчкому.
Від БПП:
- Директор департаменту аналітичної роботи МВС Михайло Вербенський
- Заступник керівника секретаріату парламентського комітету з питань правової політики і правосуддя Ольга Желтова
- Олег Конопольський
- Світлана Кущова
- Ольга Лотюк
- Віталій Плукар
Від "Народного фронту":
- Колишня перша заступниця міністра юстиції України Наталія Бернацька
- Екс-нардеп з фракції "Народний фронт" Ірина Єфремова
- Леонтій Шипілов
Читайте також: Новий склад ЦВК: хто матиме більшість в комісії
Від "Відродження"
- Алла Басалаєва
Від "Батьківщини"
- Андрій Євстігнєєв
Від "Самопомочі"
- Євген Радченко
Від "Волі народу"
- Тетяна Сліпачук
Від Радикальної партії
- Екс-нардеп з фракції "Радикальної партії" Тетяна Юзькова
Що таке ЦВК? Центральна виборча комісія України – постійний колегіальний державний орган, який наділений повноваженнями щодо організації підготовки, проведення виборів президента, народних депутатів, депутатів Верховної Ради АР Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, голів громад, організації всеукраїнського і місцевих референдумів у порядку та в межах, встановлених законами України.