Наприклад, Наталія Бернацька, більш відома за дівочим прізвищем Севостьянова, три роки працювала у міністерстві юстиції, обіймала посаду першої заступниці міністра Павла Петренка. Нині уряд відправив її у відставку, а "Народний фронт" делегував Бернацьку у оновлену ЦВК. "Кожен з нас повинен працювати не на ту політичну силу, яка його делегувала, а на інтереси країни", – заявила Бернацька.

Читайте також: Три основних рішення Верховної Ради, від яких залежатиме майбутнє України та політики

Статки молодого юриста давно привертають увагу ЗМІ. Торік посадовець задекларувала 288 тисяч доларів, 40 тисяч євро та 420 тисяч гривень готівкою при річній зарплаті 704 тисячі. І це без майна. Батько її заробив за останні 10 років понад мільйон доларів. "Мій чоловік в бізнесі вже не один десяток років. У нього така декларація, що він, мабуть, село ціле утримує на ті податки, що він платить", – пояснила Бернацька.


Наталія Бернацька

Алла Басалаєва – кандидатка від депутатської групи "Відродження" – тепер теж у складі нової ЦВК. Їй доведеться попрощатися з посадою судді Дарницького райсуду столиці, куди її свого часу призначив Віктор Янукович. А ще раніше вона працювала у старому Центрвиборчкомі, де й досі служить її чоловік. Майже все майно родини оформлене на нього.


Алла Басалаєва

Є серед членів Центрвиборчкому і нардеп – Ірина Єфремова від "Народного фронту". Депутатку називають людиною керівника МВС Арсена Авакова. А ще називають "кнопкодавом". За минулий рік нардеп, якій тепер теж доведеться скласти мандат, задекларувала менш як 200 тисяч гривень доходу.


Ірина Єфремова

Чинний очільник департаменту управління МВС України, колишній заступник міністра Михайло Вербенський – його в оновлену ЦВК делегувала президентська фракція. У декларації – 800 тисяч доходу, із нерухомості – дві квартири у столиці, земля та будинок на Київщині.


Михайло Вербенський

Ще один із шести кандидатів від провладної партії – Олег Конопольський. Колись довірена особа Яценюка на президентських виборах. Торік заробив лише 187 тисяч гривень. Зате на банківських рахунках має в десятки разів більше.

Це лише деякі члени нового складу ЦВК. Але складається враження, що він дуже вигідний – для чинного президента.

Читайте також: Новий склад ЦВК: хто матиме більшість в комісії

Зате новообрані – фахівці. Такий позитив побачила у новому складі координатор громадянської мережі "Опора" Ольга Айвазовська. Так само як і її колишній колега-експерт з виборчого процесу Євген Радченко, який і сам тепер опинився в Комісії. Вони занадто сильні фахівці, щоб ламати свою репутацію під вказівки, – вважає Радченко. Але от як воно буде на практиці – побачимо вже навесні на президентських виборах.