Це нові члени Центральної виборчої комісії. 4 роки депутати та президент відтягували момент їх призначення. 2 рази президент перевносив кандидатури. Більш, як півроку тривали кулуарні домовленості. Та 20 вересня 2018 року і звільнення старих членів ЦВК, і призначення нових пройшло доволі швидко.

Читайте також: Верховна Рада затвердила новий склад ЦВК: відомі імена

Всі кандидати набрали під 300 голосів. Серед обраних заступниця Міністра Юстиції Наталія Бернадська, більш відома до заміжжя як Севастьянова. Її запропонував "Народний фронт". Очільник одного з департаментів МВС Михайло Вербенський – пройшов від БПП. Що цікаво за їх квотою членом ЦВК став і Олег Конопольський. А в 2009 році на президентських виборах був довіреною особою кандидата "народнофронтівця" Арсенія Яценюка. В ЦВК пройшли двоє чинних нардепів: від "Народного фронту" – Ірина Єфремова, і від "Радикальної партії" – Тетяна Юзькова. Мандат складуть, за себе не голосують.

В новому складі ЦВК "Блок Петра Порошенка" має 6 нових представників, "Народний фронт" – трьох, ще по одному у "Самопомочі", "Радикальної партії", "Батьківщини", "Відродження" і "Волі народу". "Опоблок" поки кандидата не отримав, хоч їм місце і лишили. Та вони все одно не задоволені.

Президент Петро Порошенко подав на 13 місць чомусь 14 кандидатур. Зайву відкликати не захотів. А ще навіть серед 14 кандидатів місця для "Опозиційного блоку" не знайшлось. А ПАРЄ в своїй резолюції рекомендувала, аби в ЦВК своїх представників мали таки всі парламентські партії. Аби не втрачати своїх людей в ЦВК і водночас задовольнити західних партнерів коаліція вирішила змінити закон під ситуацію. Тепер разом з двома членами, які не ще мають повноваження членів ЦВК буде не 15, а 17. Кандидата від "Опоблока" призначать пізніше.

Пішли на маніпуляцію, приняли спеціальний закон по незаконній процедурі збільшили членів ЦВК до 17...Порошенко матиме можливість вирішувати питання – не тільки ухвалювати потрібні рішення, але й зривати кворум, якщо його не влаштовує порядок денний,
– прокоментував нардеп від БПП Сергій Лещенко.

Водночас, депутати кажуть, що президенту вигідно мати більший склад комісії. Він отримує там, якщо не постійну, то ситуативну більшість під вибори. До сфери його впливу відносять 6 представників БПП: кандидата від "Волі Народу", діючого члена, який представляє "Удар", а також, ймовірно, представників "Народного фронту". В підсумку – 11, а це означає, що ухвалювати рішення можуть взагалі без опозиції.

В плані їх залежності від олігархії більшість мало чим відрізняються від попереднього складу ЦВК,
– підкреслила позафракційний нардеп Юрій Левченко.

Та говорити про незалежність в таких умовах недоречно, хоча представники президентської фракції саме в цьому запевняють колег. "Ухвалення Верховною радою цього рішення дозволить забезпечити якісне проведення президентських і праламентських виборів", – зазначила представниця Президента в парламенті ірина Луценка.

Водночас, деякі депутати звертають ще й на порушення регламенту під час голосування за нього. Кажуть, тепер під ризиком нелегітимності, як новий склад ЦВК, так і результати їх роботи.

Так, за призначення до складу ЦВК Алли Басалаєвої від "Відродження" проголосували 280 народних депутатів;

За першого заступника міністра юстиції України Наталію Бернацьку від "Народного фронту" – 307;

За директора департаменту аналітичної роботи МВС Михайла Вербенського від "Блоку Петра Порошенка" – 286;

За Андрія Євстігнєєвва від "Батьківщини" – 309;

За нардепа з фракції "Народний фронт" Ірину Єфремову –307;

За заступника керівника секретаріату парламентського комітету з питань правової політики і правосуддя Ольгу Желтову від БПП – 305;

За Олега Конопольського від БПП – 288;

За Світлану Кущову від БПП – 306;

За Ольгу Лотюк від БПП – 296;

За Віталія Плукара від БПП – 302;

За Євгена Радченка від "Самопомочі" –289;

За Тетяну Сліпачук від "Волі народу" – 317;

За Леонтія Шипілова від "Народного фронту" – 308;

За народного депутата з фракції "Радикальної партії" Тетяну Юзькову – 307.

Що таке ЦВК?Центральна виборча комісія України – постійний колегіальний державний орган, який наділений повноваженнями щодо організації підготовки, проведення виборів президента, народних депутатів, депутатів Верховної Ради АР Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, голів громад, організації всеукраїнського і місцевих референдумів у порядку та в межах, встановлених законами України.