Затримані журналісти – на волі, мітинг жінок: що відбувалось 4 вересня у Білорусі – фото, відео
Майже 4 тижні тижні поспіль у Білорусі тривають протести проти фальсифікацій на президентських виборах. Люди не злякалися силового розгону мітингів у перші дні та продовжують виходити з демонстраціями на вулиці.
Про те, що відбувалося упродовж 27-го дня масових протестів у Білорусі, читайте у матеріалі 24 каналу.
Детально Масові протести в Білорусі: останні новини та що відомо – фото, відео
Жорстокі затримання студентів
- У Мінському державному лінгвістичному університеті страйк розпочали студенти. Замість навчання вони зібралися в хорі навчального корпусу й виконали "Марсельєзу" – гімн французьких революціонерів – англійською мовою.
- Після цього в будівлю навчального корпусу увірвалися силовики. Здебільшого вони були вдягнені в цивільний одяг, але були в масках. На вулиці їх чекали автобуси без номерних знаків.
- Омонівці почали жорстоко затримувати студентів, переважно хлопців. Здебільшого адміністрація університету не реагувала на ці події, лише частина викладачів вимагали не чіпати дітей.
- На студентів склали адмінпротоколи та відпустили назад до університету.
Затриманих журналістів відпустили
Суд виніс рішення у справі затриманих раніше у Мінську журналістів. Їм присудили три доби арешту, але цей час вони вже відбули у СІЗО. Отож медійники змогли вже 4 вересня вийти на свободу.
Дивіться фото, як журналістів випускають на волю / Фото TUT.by:
Жіноча акція
Біля Комаровського ринку зібрались більше ста жінок та дівчат. Вони прийшли на акцію з плакатами та квітами. Стражі порядку через гучномовець просили білорусок розійтись, проте вони не реагували. Учасниці акції скандували: "Мацi супраць гвалту!".
Згодом жінок назбиралось більше ніж тисяча, тоді вони вирушили колоною до площі Перемоги.
Учасниць назбиралось більше ніж тисяча / Фото TUT.by
Жінки прийшли на акцію з квітами та плакатами / Фото TUT.by
Діти-військові
- У Мінську на охороні стели "Мінськ – місто-герой" помітили зовсім юних людей у військовій формі. Їх протягом тривалого часу обговорювали в соціальних мережах і припускали, що це – діти.
- Варто сказати, що низького росту військові справді схожі на дітей. Крім того, від більших "дядьків" їх відрізняла відсутність вогнепальної зброї і бронежилетів, які занадто важкі для дітей.
Діти у військовій формі в Мінську / Фото TUT.BY
У Мінську "пом'янули" IT-сектор
У столиці представники IT-сфери вирішили "пом'янути білоруський IT-сектор". Принесли клавіатуру та квіти. Кілька десятків людей запалили свічки і зазначили, що таким чином вони сумують.
Зверніть увагу! Кілька десятків білоруських IT-компаній уже висловили бажання влаштуватись у Литві. Наразі у литовському уряді міркують, як вирішити це питання.Ввечері опоненти Лукашенка зібрались на концерти
Псіля робочого дня у столиці Білорусі мітингувальники зібрались на кількох концертних майданчиках. Зокрема, люди прийшли послухати діджеїв та Лявона Вольського. Також вздовж автошляхів мінчани утворювали традиційні ланцюги солідарності.
Дивіться фото з акцій у вечірньому Мінську / Фото з телеграм-каналів:
Тим часом, з різних куточків Мінська надходили повідомлення про затримання протестувальників. В автозаки садили здебільшого чоловіків, переважно – на площі Жовтневій та біля Будинку профсоюзів. На відео, опублікованих у телеграм-каналах, видно, як люди розбігались від силовиків, а потім намагались відтягнути затриманих від так званих стражів порядку.
Біло-червоно-білі стяги на висоті десятків метрів
У житловому комплексі "Каскад", що у Мінську, біло-червоно-білими стягами з'єднали дахи кількох будинків.
П'ять веж житлового комплексу з'єднали стягами / Фото TUT.by
Мітинги за Лукашенка
Не обійшлось 4 вересня і без акцій симпатиків Олександра Лукашенка. Прихильники опозиції перетнулись з колоною провладних мітингувальників біля будівлі КДБ,
МВС Білорусі: наші працівники звільняються через протести
- У МВС Білорусі визнали, що після початку протестів у їхніх лавах почалися звільнення працівників. Втім силовики запевняють: такі випадки не є масовими.
- Пізніше в МВС пояснили: багато з тих, хто звільнявся через протести буцімто хоче повернутися назад. Мовляв, такі колишні працівники силових структур заявляють, що пішли з роботи через "руйнівну агітацію" в соцмережах.
Протести в Білорусі: головне
- 9 серпня у країні відбулися президентські вибори. За офіційними даними ЦВК, перемогу на них здобув Олександр Лукашенко. Однак дані неофіційних екзит-полів свідчать, що перемогла його головна опонентка: опозиціонерка Світлана Тихановська.
- Білоруси не погодилися з результатами виборів. По всій країні спалахнули мирні протести. Мітингувальників ОМОНівці розганяли гумовими кулями та світло-шумовими гранатами.
- Від 11 серпня у країні розпочався загальнонаціональний страйк.
- Незважаючи на загиблих та поранених, люди не злякалися і продовжують виходити на мітинги.
Протести в Білорусі в останні дні: дивіться відео