Головні новини 16 грудня: кадрові зміни у Кабміні, як змінився рейтинг Зеленського
В уряді відбулася низка важливих кадрових змін. Центр Разумкова оприлюднив результати нового опитування українців. Європа продовжить санкції проти Росії. Глава МОЗ Максим Степанов розповів, коли в Україні з'явиться вакцина від коронавірусу. Біткойн оновив власний історичний максимум. Такими були головні новини 16 грудня.
Найважливіші новини України та світу за середу, 16 грудня:
Кадрові зміни у Кабміні
Актуально Очільник Мінветеранів подав у відставку: що відомо про ймовірних кандидатів
Верховна Рада схвалила звільнення очільника Міністерства у справах ветеранів Сергія Бессараба. Посадовець вирішив залишити пост за власним бажанням. Свою відставку Бессараб пояснив станом здоров'я. Відомо, що наразі політик перебуває у лікарні.
Однак ексміністр може обійняти у Кабінеті Міністрів іншу посаду з меншим навантаженням. Про це розповіла заступниця глави фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук.
Я знаю, що прем'єр-міністр все-таки чи запропонував, чи запропонує йому якусь посаду з меншим навантаженням, не таким графіком роботи,
– зауважила Кравчук.
Кандидатами на посаду міністра у справах ветеранів є Юлія Лапутіна та Олександр Порхун.
Українські ЗМІ повідомили, що у відставку також подав голова Державної митної служби Павло Рябікін. Посадовець нібито написав заяву про звільнення за власним бажанням. На посаді Рябікін пробув недовго – лише 18 листопада 2020 року.
Наразі Освітній комітет парламенту не підтримав призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки. З 11 членів комітету, які взяли участь у голосуванні, кандидатуру Шкарлета підтримали лише 5 людей. Остаточне рішення Верховна Рада прийме у четвер, 17 грудня.
Прем'єр Денис Шмигаль анонсував відновлення Міністерства агрополітики як окремого відомства. Кабмін вже почав розглядати кандидатури на посаду міністра.
Відновлення відомства очільник уряду аргументував тим, що Україні необхідно забезпечити ефективну державну політику в агропромисловому комплексі. Окрім того, українські виробники потребують захисту.
Зауважте Уряд визначив держохорону та поїздки чиновників пріоритетом бюджетних витрат
Нові дослідження від Центру Разумкова
Центр Разумкова оприлюднив нові результати досліджень. Вони стосуються рейтингу президента та політичних партій, а також висвітлюють думку українців про найважливіші сфери життя країни.
Що думають українці
- Володимир Зеленський є головним політиком та водночас головним розчаруванням 2020 року. Розчарувалися діями президента 42% людей, однак 20% опитуваних вважають його ключовим українським політиком.
- Якби вибори президента відбувалися найближчим часом, більшість українців голосували б за Зеленського. Чинному українському лідеру віддали б свої голоси 28% опитуваних. На другому місці опинився п'ятий президент України Петро Порошенко. За нього готові проголосувати 19% опитуваних.
- Якби найближчим часом в Україні відбувалися б парламентські вибори, більшість українців голосували б за партію "Слуга народу" – 26,5% опитуваних. До 5 лідерів за підтримкою українців також входять партії: "Європейська солідарність", "Опозиційна платформа – За життя", "Батьківщина" та "Сила і честь".
- Більшість українців (67% опитуваних) незадоволені напрямком руху країни.
- Майдан наразі готові були б підтримати 34% населення.
- Люди бачать найактивніше погіршення у таких сферах життя: рівень цін і тарифів, економічне становище країни, охорона здоров'я, упевненість громадян у завтрашньому дні та рівень добробуту родини;
Зверніть увагу Підозрюваному у вбивстві Кирила Тлявова таки продовжили арешт
Євросоюз продовжить санкції проти Росії
Комітет постійних представників країн Європейського Союзу схвалив рішення продовжити санкції проти Росії щонайменше ще на пів року. Їхньою причиною є порушення суверенітету і територіальної цілісності України.
Санкції набудуть чинності після того, як їх затвердить Рада ЄС, а постанову опублікують в "Офіційному журналі" Європейського Союзу.
За повідомленням журналіста Рікарда Йозвяка, ці санкції діятимуть до червня 2021 року.
Посли ЄС схвалили продовження економічних санкцій щодо Росії на пів року,
– написав він.
Зауважте! ЄС розпочав вводити санкції проти Росії ще у 2014 році. Тоді відбулася окупація півострова Крим та розпочалася війна на Донбасі. Санкції ЄС переглядає раз на пів року.
Актуально В ЄС розчаровані, що Рада не відновила конкурсний відбір на держслужбу
Коли Україна отримає вакцину від COVID-19
Очільник МОЗ Максим Степанов розповів, що затверджені по програмі COVAX 8 мільйонів вакцин від коронавірусу Україна отримає упродовж першого півріччя 2021 року.
Що ще сказав Степанов
- Усі вакцини йтимуть в Україну траншами.
- Перший транш становить орієнтовно 1,2 мільйона доз.
- Першою категорією українців, які отримають вакцину, будуть медичні працівники. Їх вакцинуватимуть безкоштовно.
- Серед медиків пріоритетно вакцину отримають люди, які контактують із зараженими коронавірусом.
- Наступними вакцину отримають військові, які перебувають в зоні ООС, освітяни та працівники Нацполіції.
Зверніть увагу Коли чекати вакцину в Україні та чи вистачить грошей на зарплати медикам: інтерв'ю зі Степановим
Біткойн оновив історичний максимум
Упродовж дня 16 грудня біткойн оновив свій історичний максимум. Наразі його котирування досягло позначки 20,7 тисячі доларів. Загалом за добу вартість біткойна зросла на 6,7% відсотка.
Фахівці прогнозують, що це лише початок. Найближчим часом криптовалюта стрімко дорожчатиме. Експерти пояснюють це надмірним зростанням зацікавлення з боку інвесторів.
Автор книги "Багатий тато, бідний тато" Роберт Кійосакі заявив, що вже у найближчому майбутньому ціна біткойнів може закріпитися на рівні 50 тисяч доларів.
Читайте також Зеленський створить координаційну раду для вирішення проблем мікробізнесу: коли перше засідання
Генасамблея ООН ухвалила оновлену резолюцію щодо Криму
У штаб-квартирі Генасамблеї ООН проголосували за оновлену резолюцію про права людей в окупованому Криму. Її підтримали 64 члени ООН.
Як розділилися голоси
- За – 64 країни ООН;
- проти – 23 (зокрема, країна-окупант Росія);
- утрималися – 86 країн.
Що засуджує оновлена резолюція
- Дискримінацію прав жителів окупованого Криму;
- порушення прав людей на півострові, а також окупацію Криму;
- нав'язування кримчанам російського громадянства, проведення незаконних виборчих кампаній і голосувань, зміну демографічного складу населення Криму та придушення національної ідентичності.