Обмеження імпорту електроенергії може зірвати програму співпраці України з МВФ, – експерт

26 січня 2021, 19:13
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

НЕК "Укренерго" офіційно заявила, що станом на вчора, 25 січня, запасів вугілля на складах українських теплових електростанцій – 455 тис. т, що є історичним мінімумом і не забезпечує енергетичну безпеку країни.

Джерело: Gazeta.ua

"Українську енергосистему минулого морозного тижня вдалося збалансувати завдяки нарощуванню імпорту. Так, імпорт з Білорусі з 18 по 24 січня збільшився у 1,5 раза з 6,3 до 9,4 мільйона кіловат-годин на добу. Якби не цей імпорт, то, за оцінкою Укренерго, в Україні могли б статися віялові відключення.

На цьому тлі в парламенті лобіюється заборона на імпорт електроенергії. Внаслідок зниження конкуренції це може викликати нову хвилю підвищення цін як для промисловості, так і для населення. Бенефіціаром такого сценарію буде передусім монополіст на енергетичному ринку в особі ДТЕК", – вважає економіст Віктор Скаршевський, коментуючи ситуацію на енергоринку.

"Крім ризику віялових відключень і підвищення цін на електроенергію, заборона імпорту електроенергії може нашкодити співпраці з МВФ, на кредитні транші, на які так розраховує український уряд. Як то кажуть – 3 в 1. Владі, зокрема Верховній Раді, необхідно діяти не в інтересах окремих монополістів, а в інтересах української промисловості та громадян. Наприклад, крім іншого, максимально використовувати потужності атомних електростанцій, які виробляють найдешевшу електроенергію. Тоді й потреба в імпорті зникне сама собою, і ціни з тарифами не показуватимуть підвищувальний тренд, і додаткових проблем з МВФ не з'явиться", – додав Скаршевський.