Росіяни народжуються, щоб померти: чому Кремль не йде на обмін полоненими "всіх на всіх"
Росіяни вірять у лозунги "рускіє своіх нє бросают", але не довіряють фактам і не заглиблюються в те, що відбувається насправді. Ба більше – їм в принципі не цікаве життя їхніх військових.
Таку думку в розмові з 24 Каналом озвучив військовий експерт Михайло Притула. Тому масштабний обмін полоненими "всіх на всіх" може бути тоді, коли в Росії зміниться влада.
Дивіться також "Мамо, не плач, тобі не можна": перша розмова поверненого українського захисника з родиною
Росіяни не шкодують своїх
Росії не вигідно повертати з полону своїх військових, оскільки з ними потім доведеться багато працювати, фільтрувати, вважає військовий експерт. Але інша справа, коли треба обміняти когось важливого. Тоді вони можуть піти на певні поступки.
"А загалом – це зовсім інше ставлення, інша цивілізація, інші люди. Вони не бережуть життя один одного. 20 років російська пропаганда працює на те, аби примусити людей думати: вони народились для того, щоб померти. Це абсолютна протилежність від ідей, які, наприклад, існують на Заході, де людина народжується для того, щоб жити і отримувати радість від життя. В Росії це по-іншому і з дитинства їм втовкмачують в голову саме це", – пояснив Притула.
Повернення українських воїнів з полону: перші кадри
Масштабні обміни полоненими можуть відбутися тоді, коли в Росії станеться бунт та зміниться влада, припустив експерт. Тоді їм доведеться шукати якісь преференції з боку сильних країні і йти на поступки, зокрема обмінювати всіх на всіх.
"Але коли це буде – важко сказати. Тобто смерть Путіна не приведе до такого результату, тому що там є його поплічники, які не залежно від того живий Путін чи мертвий, вони будуть тримати його "бренд" і за рахунок цього утримувати свою власну владу", – пояснив він.
Україна провела масштабний обмін полоненими: що відомо
- 3 січня Україні вдалося повернути з російського полону 230 українських воїнів та цивільних. Це представники ЗСУ, Національної гвардії, прикордонної служби, поліції та цивільні, які були незаконно позбавлені волі.
- Зокрема, з полону вдалося повернути бойову медикиню зі складу 36 окремої бригади морської піхоти. Вона – остання дівчина-морпіх, яка перебувала у російському полоні.
- Також додому повернувся військовий, який потрапив у російський полон 24 лютого 2022 року. Наразі з'ясовується інформація у якому стані військові.
- У своєму зверненні Володимир Зеленський наголосив, що була довга пауза в обмінах, але "жодної паузи не було в переговорах щодо обмінів". Президент додав, що про декого зі звільнених спершу взагалі не було відомостей. Вважалося, що ці герої – зниклі безвісти.