Обмін полоненими: опубліковано найгучніші прізвища бойовиків, яких віддала Україна

27 грудня 2017, 19:46
Читать новость на русском

Сьогодні 74 українці зустрінуться з рідними після кількох років полону. Бойовики віддали полонених, а українська сторона звільнила поплічників бойовиків. Попередньо Україна пообіцяла повернути 306 осіб, але близько 40 затриманих не захотіли повертатись назад в ОРДЛО.

Це перший обмін за останні майже півтора року. Фактично, остання передача заручників була у вересні минулого року. Перемовини щодо сьогоднішнього обміну тривали довго і проходили дуже важко.

Читайте також: Обмін полоненими: коли Україна звільнить усіх заручників на Донбасі

Обмін полоненими відбувався на лінії розмежування на Донбасі. Бойовики ще зранку заявили: підготували людей та відправили колоною на обмін. У свою чергу, українська сторона попрямувала на зустріч з поплічниками бойовиків, яких просили відпустити терористи.

Обмін затягнувся на декілька годин. За домовленою схемою Україна мала віддати 306 людей, а бойовики звільнити 74–х. Але в процесі виявилося, що не всі люди зі списку бойовиків хочуть повертатися на окуповану територію: 29 людей відмовилися.

Найгучніші прізвища серед бойовиків, яких віддала українська сторона:

Євген Мефедов – підозрюваний в організації заворушень 2 травня 2014 року в Одесі.

Олександр Кушнарьов – член опозиційного блоку, якого звинувачують у замаху на народного депутата Олексія Гончаренка.

Володимир Слепцов – екс–мер Торецька на Донеччині, його підозрюють в організації незаконного референдуму. Він заховався у автобусі журналістів.

65-річний мешканець Станично–Луганського району. Його засудили за вбивство українських військових. Рік тому пенсіонер приніс на блокпост "подарунок" – банку з медом, у якій і була вибухівка. Внаслідок чого один військовий загинув і троє отримали поранення.

Українській стороні передали обіцяних 74 людей, серед них:

– Олександр Морозов, військовослужбовець збройних сил, він потрапив до рук терористів узимку 2015 року. Історик Ігор Козловський, звільнити останнього закликали вчені, політики, культурні діячі, журналісти. В полоні перебував з січня 2016 року.

– Олексій Кириченко – учасник боїв за Савур–Могилу, який з 2014–го у полоні;

– Владислав Овчаренко та Артем Ахмерова – ультраси "Зорі". Підлітки критикували окупаційну владу, за що і були засуджені бойовиками на 17 й 13 років суворого режиму відповідно за нібито шпигунство.

Після обміну українці зустрілися з президентом та змогли зателефонувати рідним. Після чого їх мають перевезти до Харкова. Перемовини щодо обміну полоненими тривали з жовтня. Спочатку обговорювали так звану формулу "всіх на всіх".

Україна вимагала звільнити 170 наших заручників. Серед них є як військові, так і цивільні. Терористи ж хотіли повернути 386 своїх. Проте в процесі перемовин вийшли на формулу 74 на 238 людей.

Ми і так пішли на дуже важкий крок, коли ми погодились на наступну формулу, що ми готові передати 306 осіб, аби звільнити 74 наших герої, які знаходяться на окупованих територіях,
– зазначила Представник України в тристоронній групі Ірина Геращенко.

80 бойовиків, яких хотіли забрати терористи, Україна відмовилась віддавати через те, що ті скоїли особливо тяжкі злочини, тому не підпадають під амністію.

Нагадаємо, усі звільнені з полону бойовиків українці мають прибути до Києва увечері 27 грудня.